Przejdź do treści
Dron, fot. alebank.pl
Źródło artykułu

Pomiarowe drony do analiz kryminalistycznych dla Żandarmerii Wojskowej

Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej ogłosił przetarg na 19 bezzałogowców na potrzeby obrazowania miejsc zdarzeń. Ogłoszony 24 stycznia br. przetarg na drony podzielony został na dwie części.

Przedmiotem zamówienia pierwszej części jest dron wyposażony w lotniczy skaner laserowy - LIDAR. Czas lotu BSP z systemem Lidar powinien być nie mniejszy niż 30 minut, a jego waga wraz ze skanerem Lidar mniejsza niż 7,5 kg. Żandarmeria wymaga też, aby lidar miał zasięg nie mniej niż 300 metrów, rejestrował przynajmniej trzy odbicia i był zintegrowany z aparatem fotograficznym o rozdzielczości nie mniejszej niż 24 mpix. Wraz ze sprzętem wykonawca ma także zapewnić oprogramowanie do obróbki chmury punktów oraz zdjęć.

Przedmiotem zamówienia drugiej części jest dostawa 18 bezzałogowców do zobrazowania miejsca zdarzenia z powietrza - do realizacji czynności związanych z kryminalistycznym zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, w szczególności do zobrazowania (wizualizacji) miejsc zdarzeń powstałych na znacznych obszarach. Umożliwiający również wykorzystanie w trakcie czynności związanych z poszukiwaniem osób, pojazdów itp. BSP powinny być wyposażone w gimbal trzyosiowy wraz z kamerą o matrycy CMOS 4/3 o rozdzielczości nie mniejszej niż 20 Mpx.; polem widzenia nie mniejszym niż 80⁰; rozdzielczość materiału video nie mniejsza niż 4K; rozdzielczość zdjęć nie mniejsza niż 5280x3956 pikseli (zdjęcia w formacie JPEG/DNG). Waga urządzenia gotowego do lotu: nie więcej niż 900 g. Możliwość nieprzerwanej pracy(lot urządzenia wraz z zasilaniem urządzenia rejestrującego obraz) przez czas nie mniej niż 40 minut. Maksymalny pułap lotu: nie mniej niż 500 m licząc od miejsca stania operatora urządzenia.

Przy wyborze oferty najkorzystniejszej pierwszej części Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej będzie kierował się następującymi kryteriami oceny oferty:
• cena – waga 40 pkt.,
• konfiguracja całego zestawu przy wspólnym funkcjonowaniu – waga 30 pkt.,
• możliwość podłączenia urządzenia LIDAR z użyciem złącza ETHERNET – waga 30 pkt.

Przy wyborze oferty najkorzystniejszej drugiej części Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej będzie kierował się następującymi kryteriami oceny oferty:
• cena – waga 90 pkt.,
• termin realizacji zamówienia – waga 10 pkt.

BSP powinny zostać dostarczone w ciągu 6 miesięcy od daty zawarcia umowy, lecz nie później niż do 30.11.2023 r.

Termin składania ofert upływa 21.02.2023 r. godz. 10:00. Więcej TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony