Polskie Linie Lotnicze LOT kolejnym partnerem strategicznym WSIiZ w Rzeszowie

Wiceprezes PLL LOT Maciej Wilk i Rektor WSIiZ dr Wergiliusz Gołąbek podpisali umowę (fot. WSIiZ w Rzeszowie)

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zyskują dostęp do kolejnych specjalistów z branży lotniczej, a uczelnia ma większą możliwość realizacji ciekawych projektów naukowo – badawczych.

Rektor WSIiZ dr Wergiliusz Gołąbek i wiceprezes PLL LOT Maciej Wilk podpisali 14 lutego br. umowę o objęciu specjalnych ścieżek kształcenia Aviation Management i General Aviation partnerstwem strategicznym Polskich Linii Lotniczych LOT. Współpraca Uczelni z jedną z najprężniej rozwijających się linii lotniczej w Europie to olbrzymie wyróżnienie i szansa na wspólny rozwój obu instytucji.

W ramach partnerstwa zaplanowano szereg działań, w których specjaliści PLL LOT będą brali udział w konsultowaniu i aktualizacji efektów kształcenia i programów studiów dla ścieżek kształcenia Aviation Management oraz General Aviation. Ponadto, studenci oraz absolwenci obydwu kierunków będą mogli brać udział w przygotowanych specjalnie dla nich praktykach, stażach oraz szkoleniach. W planach są także wspólne projekty o charakterze naukowo-badawczym oraz rozwojowym.

Specjalności Aviation Management oraz General Aviation są prowadzone na Uczelni od 2010 roku. Te elitarne anglojęzyczne ścieżki kształcenia są jedynymi tego typu studiami w Polsce. Absolwenci specjalności od lat znajdują zatrudnienie m.in. na międzynarodowych lotniskach na całym świecie oraz w największych globalnych liniach lotniczych.

Podjęta współpraca z PLL LOT jest kolejnym krokiem w rozwoju specjalności lotniczych na WSIiZ, które każdego roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród kandydatów z blisko 50 krajów. Pracownicy LOT dołączą do grona międzynarodowych specjalistów praktyków z m.in. Niemiec, Kanady, Wielkiej Brytanii czy Grecji, którzy prowadzą zajęcia ze studentami uczelni.

Źródło: WSIiZ w Rzeszowie
comments powered by Disqus