Przejdź do treści
Książkę "Podręcznik pilota szybowcowego - teoria" (fot. Pileus)
Źródło artykułu

"Podręcznik pilota szybowcowego – teoria" wydanie drugie, w sklepie dlapilota.pl

W ofercie sklepu dlapilota.pl pojawiła się książka "Podręcznik pilota szybowcowego – teoria" – wydanie drugie.

Oficjalny podręcznik znanego na całym świecie Brytyjskiego Stowarzyszenia Szybowcowego zalecany zarówno pilotom jak i instruktorom. Uczniom-pilotom przed lekturą niniejszej książki wskazane jest zapoznanie się z podstawami w innych publikacjach lub ukończenie teoretycznego szkolenia szybowcowego w ramach kursu podstawowego ze względu na złożoność omawianych zagadnień.

Jest to bogato ilustrowany i przyjazny dla czytelnika podręcznik. Prowadzi przez najważniejsze teorie lotu. Wskazuje "niezbędne" minimum wiedzy stanowiące wiarygodne źródło, które można wielokrotnie badać lub zgłębiać w razie potrzeby. 
Złożone tematy przedstawiono możliwie najprościej i z angielskim humorem, a 400 kolorowych rysunków dodatkowo objaśnia materiał z takich dziedzin jak:

  • fizyka,
  • aerodynamika i mechanika lotu,
  • osiągi,
  • budowa i wytrzymałość konstrukcji,
  • osprzęt,
  • sytuacje niebezpieczne,
  • meteorologia.

Podręcznik tłumaczy w jaki sposób i dlaczego latają szybowce wyjaśniając jednocześnie jak powyższe zagadnienia łączą się ze sobą.

O autorze
The British Gliding Association (BGA), czyli Brytyjskie Stowarzyszenie Szybowcowe jest instytucją rządową zrzeszającą 80 lokalnych aeroklubów położonych w Wielkiej Brytanii. Stowarzyszenie utworzono 27 marca 1930 roku. Wśród członków jest ponad 7000 pilotów (w tym 1100 instruktorów), którzy użytkują 2100 szybowców. Do głównych statutowych działań należy koordynowanie i wspieranie aeroklubów w takich dziedzinach jak bezpieczeństwo i operacje lotnicze, regulacje, szkolenia, finanse, promocja szybownictwa z naciskiem na młodych pilotów, a także nadzór techniczny, czy egzaminowanie w oparciu o aktualne przepisy.

Książka posiada twardą okładkę, objętość 408 stron i format B5.


Książkę "Podręcznik pilota szybowcowego - teoria" można nabyć w sklepie dlapilota.pl (LINK)


Artykuł zawiera lokowanie produktu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
Czy organ może ograniczać prawo do zawodu egzaminatora na bazie przepisów UE? Tak jak pisałem w pierwszej części artykułu (cytując informację ze strony internetowej naszego organu) certyfikaty egzaminatora nie mogą być wydawane już na zasadzie uznaniowości i delegowania...
biblioteka
W ofercie sklepu dlapilota.pl pojawiła się książka "Podręcznik pilota szybowcowego – teoria" – wydanie drugie.
bezpieczeństwo
Policjanci po raz kolejny wzięli udział w manewrach Renegade/Sarex 22 organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Wraz z przedstawicielami innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz prowadzenie działań ratowniczych i ratunkowych w kraju,...

Nasze strony