PLL LOT z umową na czartery VIP. 99 mln zł za kolejny rok

Embraer 175 przewożący pasażerów VIP w Polsce

Inspektorat Uzbrojenia podpisze roczną umowę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT dotyczącą kontynuacji czarteru dwóch samolotów Embraer E175 w konfiguracji do przewozów HEAD i VIP w 2021 roku. Narodowy przewoźnik znad Wisły zarobi w ten sposób 99 mln złotych.

Decyzja o dalszej współpracy związana jest z opóźnieniem dostawy dwóch samolotów Boeing737-800/BBJ2 do co najmniej marca 2021 roku. Embraery E175, posiadające charakterystyczne i rozpoznawalne malowanie, wykorzystywane są przez Kancelarię Prezydenta RP, Marszałka Sejmu RP, Kancelarię Senatu RP i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów do przewozu najważniejszych osób w państwie.

PLL LOT realizują tego typu zadania od siedmiu lat. Zakup dwóch maszyn Gulfstream G550 oraz trzech samolotów Boeing 737-800, w tym dwóch w wersji specjalnej BBJ2 i jednego w konfiguracji pasażerskiej, który zostanie w przyszłości przebudowany, miał zakończyć współpracę w ubiegłym roku.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała jednak, że producent z Chicago nie mógł dotrzymać terminów dostaw, ustalonych wcześniej na 15 września i 15 listopada bieżącego roku. Zakupione samoloty pojawią się dopiero w marcu przyszłego roku, więc wymusiło to potrzebę zawarcia kolejnego kontraktu dotyczącego dwóch Embraerów E175, obowiązującego od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus