Przejdź do treści
Boeing B787 należący do LOT-u (fot. pwsz.chelm.pl)
Źródło artykułu

PLL LOT partnerem PWSZ w Chełmie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Dzięki temu studenci będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i podjąć pracę w narodowej linii lotniczej.

Nawiązanie współpracy z kolejną linią lotniczą to duży sukces dla naszej uczelni. Potwierdza to wysoki poziom kształcenia, jaki od lat oferuje nasza uczelnia – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Dzięki porozumieniu studenci specjalności Pilotaż na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, będą mogli odbywać praktyki zawodowe w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Oprócz części teoretycznej i poznanie ze specyfiki pracy, młodzi piloci będą mieli szansę uczestniczyć w lotach realizowanych na samolotach pasażerskich, wchodzących w skład floty PLL LOT. To cenne doświadczanie z pewnością pomoże wzbogacić wiedzę i będzie bardzo przydatne, gdy studenci rozpoczną już swoją pracę zawodową.

Przykładamy dużą wagę do tego, aby studenci mieli możliwość poznania rzeczywistych warunków pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach – dodaje Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej Uczelni.

Polskie Linie Lotnicze LOT chcą, aby absolwenci PWSZ w Chełmie, dołączyli do ich załogi, dlatego początkowy proces rekrutacji na stanowisko pilota będzie odbywał się na ternie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Wcześniej studenci będą mogli wziąć udział w specjalnych spotkaniach z pilotami PLL LOT oraz specjalistami od zasobów ludzkich, którzy pomogą odpowiednio przygotować się studentom do rekrutacji.

Dzięki tej współpracy, absolwenci PWSZ w Chełmie mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku. Z kolei LOT ma dostęp do rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów.

W ramach dodatkowych działań zarówno uczelnia jak i linie lotnicze będą realizowały także wspólne projekty, eventy, konferencje oraz kampanie, które będą miały na celu promocję lotnictwa cywilnego oraz sportów lotniczych wśród młodzieży szkolnej, a także popularyzację zawodów lotniczych wśród kobiet.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony