Przejdź do treści
Piknik Lotniczy Ornecki Ikar
Źródło artykułu

Piknik Lotniczy Ornecki Ikar

Na początku marca br. pisaliśmy o reaktywacji lotniska w Ornecie. Trudno powiedzieć kto podjął inicjatywę reaktywacji nieczynnego lotniska w Ornecie. Ta idea mocno związana z lotniczymi tradycjami, sentymentem mieszkańców miasta do stalowych mundurów i uporem pasjonatów, narastała od wielu, wielu lat. Cztery lata temu wielu pasjonatów, miłośników lotnictwa, braci lotniczej regionu, stowarzyszeń przy wsparciu włodarzy Ornety włożyło całe serce i wiele wolnego czasu w tę inicjatywę.

W połowie 2013 roku na wyremontowanej części pasa startowego pojawił się samolot. I to chyba było największe przeżycie. Dokładnie po 45 latach na orneckim lotnisku wylądował samolot z biało czerwonymi szachownicami. Potem nieśmiało zaczęły pojawiać się następne. Nie tylko aeroklubowe, ale i prywatnych właścicieli. Zadowoleniu nie było końca. Była też pierwsza duża impreza „I Piknik Lotniczo Militarny”, który odniósł ogromny sukces. O ogromnym wysiłku pasjonatów lotnictwa włożonym w reaktywację nieczynnego lotniska w Ornecie można przeczytać w artykule "Reaktywacja lotniska w Ornecie? ".

Teraz przyszedł czas na kolejną imprezę na reaktywowanym rotnisku.

9 lipca 2017 r. na lotnisku w Ornecie odbędzie się Piknik Lotniczy Ornecki Ikar. Początek imprezy o godzinie 10:00.

Dla sympatyków lotnictwa, którzy przybędą na reaktywowane lotnisko organizatorzy przygotowali pokazy statyczne sprzętu lotniczego, a w tym: pokazy samolotów i szybowca, sprzętu spadochronowego, paralotni oraz obsługi samolotu.

Podczas Poknku promowane będą sporty lotnicze. Przygotowano również wystawę eksponatów związanych z historią lotnictwa.

Na zakończenie Pikniku przygotowano wspólne ognisko.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony