Pasażerowie najwyżej ocenili Lufthansę

Lufthansa

Lufthansa zdobyła tytuł najlepszej linii lotniczej latającej w tym roku z Portu Lotniczego "Rzeszów - Jasionka". Takie są wyniki ankiety prowadzonej przez całe lato wśród pasażerów latających z i do Rzeszowa. Władze lotniska podsumowały też wyniki ruchu pasażerskiego za 10 miesięcy bieżącego roku. W Jasionce odprawiono już ponad 405 tys. pasażerów, czyli o 22 tys. więcej, niż w całym roku ubiegłym.

- Bardzo cieszymy się z uznania pasażerów korzystających z naszych usług i z tego, że z codziennych bezpośrednich rejsów z Jasionki do Frankfurtu korzysta coraz więcej podróżnych - mówi Agnieszka Dąbrowska z Lufthansy. - Oczywiście jedno połączenie dziennie z Rzeszowa nie jest satysfakcjonujące. Mieszkańcom Podkarpacia chcemy zaoferować znacznie więcej. Najpierw zwiększymy liczbę połączeń na obsługiwanej obecnie trasie, a kolejnym etapem będzie uruchomienie rejsów na drugim kierunku.

Jest szansa na to, że już pod koniec marca 2011 r. samoloty Lufthansy będą latały z Jasionki do Frankfurtu dwa razy dziennie, a rok później mogą zostać wprowadzone rejsy do Monachium lub Dortmundu.

Kolejne rekordy na lotnisku
W czasie tegorocznego lata aż o 60 proc przybyło pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Turyści, klienci biur podróży, latają nimi na wakacje do śródziemnomorskich kurortów. W tym roku odprawiono w Jasionce prawie 50 tys. takich pasażerów. Latali do Tunezji, Turcji, Egiptu i Grecji.

Sezon lotów czarterowych trwał od czerwca do końca października. Touroperatorzy chcą uruchomić całoroczne połączenia czarterowe z Rzeszowa, gdyż coraz więcej mieszkańców Podkarpacia lata do ciepłych krajów na zimowy wypoczynek.

Czytaj całość artykułu na stronie Super Nowości.
http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&i...

Źródło: Super Nowości
comments powered by Disqus