Przejdź do treści
Otwarcie bazy Wizz Air w Lublinie (fot. Port Lotniczy Lublin)
Źródło artykułu

Otwarcie bazy Wizz Air w Lublinie

14 września w Porcie Lotniczym Lublin oficjalnie została otwarta baza operacyjna Wizz Air. Od wczoraj samolot Airbus A320 węgierskich linii lotniczych będzie stacjonował w Lublinie. Dzięki temu na mapie połączeń lubelskiego lotniska pojawią się kolejne destynacje: Doncaster Sheffield, Bruksela (Charleroi) oraz Glasgow.

Wczoraj o 7:10 z Portu Lotniczego Lublin odleciał pierwszy samolot na trasie Lublin - Bruksela (Charleroi).

– To bardzo ważny dzień dla Portu Lotniczego Lublin. Utworzenie bazy operacyjnej potwierdza, że linie lotnicze dostrzegają potencjał naszego lotniska i obdarzają nas dużym zaufaniem. Cieszę się, że siatka połączeń Portu Lotniczego Lublin powiększyła się o kolejne kierunki, dzięki czemu okno na świat otwiera się szerzej, dając nowe możliwości mieszkańcom naszego regionu – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Aby uczcić otwarcie bazy, podróżni, którzy za pośrednictwem linii lotniczych Wizz Air o 17:45 odlecieli do Londynu, otrzymali vouchery do zrealizowania w sklepie Aelia Duty Free. Czekał na nich również specjalnie przygotowany tort oraz lampka szampana.

– Z ogromną przyjemnością otwieram bazę w Lublinie, szóstą z kolei bazę w Polsce. Jednocześnie powiększamy obszar nowych destynacji. Już za moment pasażerowie Wizz Air będą mogli skorzystać z sześciu połączeń z Lublina. Stworzenie bazy w tym regionie gwarantuje nowe możliwości dla jego mieszkańców oraz zwiększa ilość miejsc pracy – mówi Diederik Pen, dyrektor ds. operacyjnych Wizz Air.

Kolejne nowe połączenia Wizz Air z Lublina zostaną uruchomione już w najbliższych dniach. 15 września odbędzie się inauguracyjny lot do Doncaster Sheffield. Dzień później z Lublina odleci pierwszy samolot do Glasgow.

Trasy WIZZ AIR z Lublina

*Rozkład lotów dostępny na stronie przewoźnika: www.wizzair.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony