Przejdź do treści
Załoga samolotu transportowego M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego (fot. BLMW)
Źródło artykułu

Ostatni dzień – ostatnia Akcja Serce w 2023 roku

W ostatni dzień roku, w niedzielę (31 grudnia) samolot transportowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego po raz 18 w tym roku przetransportował personel medyczny z organem przeznaczonym do przeszczepu. Lot w ramach Akcji Serce zrealizowano po trasie Gdynia – Goleniów – Warszawa – Gdynia.

W sobotni wieczór Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach "Akcji Serce". Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

O godzinie 9.37 samolot M28B wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o godzinie 10.34 wylądował na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie. Tam, na pokład samolotu wszedł zespół lekarzy transplantologów wraz z przeznaczonym do przeszczepu organem i o godzinie 11.00 Bryza rozpoczęła lot w kierunku Warszawy. Na Okęciu samolot lotnictwa morskiego wylądował o 12.24 i lekarze udali się natychmiast do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie już oczekiwał pacjent.

O godzinie 13.32 samolot wystartował w drogę powrotną do Trójmiasta i wylądował na macierzystym lotnisku Oksywie o godz. 14.32, kończąc akcję.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w "Akcji Serce" od 2007 roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu „Akcji Serce", uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego. Ten rok lotnicy morscy zamykają liczbą 18 wykonanych Akcji Serce.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony