Przejdź do treści
Źródło artykułu

Oślepiał wiązką lasera załogę policyjnego śmigłowca

Policjanci skutecznie zadbali o bezpieczeństwo podczas odbywającego się w niedzielę (19 maja) meczu pomiędzy drużynami Lechia Gdańsk i Arka Gdynia. Policyjny śmigłowiec monitorował drogi dojazdowe oraz teren całego miasta.

Podczas zabezpieczenia policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą m.in. za znieważenie funkcjonariuszy, posiadanie narkotyków. Jeden z zatrzymanych odpowie z kolei za to, że oślepiał wiązką lasera załogę policyjnego śmigłowca, która wykonywała nad Gdynią przelot w ramach operacji policyjnej.

Do zdarzenia doszło około godziny pierwszej w nocy, piloci natychmiast przekazali informację o tym zdarzeniu dowódcy i wskazali lokalizację, z której wypuszczana była wiązka lasera.

We wskazany rejon błyskawicznie skierowano kryminalnych z Gdyni, którzy namierzyli i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli latarkę i łuk bloczkowy wraz z laserem.

50-letni mieszkaniec Gdyni był pijany, miał promil alkoholu w organizmie. Został doprowadzony do Pomieszczenia Dla Osób Zatrzymany niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo zgodnie z Ustawą Prawo Lotnicze grozi do roku pozbawienia wolności.


Przeczytaj również:
Nie oślepiaj pilota laserem

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony