Obóz szybowcowy juniorów w Lesznie

Szybowcowa Kadra Juniorów

W dniach od 26 czerwca do 11 lipca w Lesznie organizowany jest Szybowcowy Obóz Juniorów, na który organizatorzy zapraszają wszystkich młodych pilotów niezależnie od poziomu wyszkolenia. Obóz ma pomóc w uzyskaniu licencji, rozpoczęciu latania przelotowego, rozpoczęciu sezonu.

W trakcie obozu będzie istniała możliwość wykonania lotów sprawdzających, KTP, laszowania szybowców oraz szkolenia do licencji szybowcowej. Przede wszystkim będą trenowane przeloty szybowcowe.

W trakcie obozu będą organizowane odprawy z prognozą pogody i wykładaniem tras.
26 czerwca Centralna Szkoła Szybowcowa organizuje festyn. Istnieje możliwość odpracowania kosztów pola namiotowego pracą podczas festynu.

Harmonogram:
25/26 czerwca – przyjazd do Leszna
26 czerwca – pomoc dla CSS przy organizacji festynu lotniczego
27 czerwca – 11 lipca – latanie

Adresaci:
Wszyscy członkowie SKNJ.
Do 19 lat rocznikowo, powyżej 30 godzin, bez licencji
Do 21 lat rocznikowo, powyżej 80 godzin, z licencją
Do 23 lat rocznikowo, powyżej 200 godzin, z licencją

Sprzęt:
Podczas obozu będziemy mogli korzystać ze sprzętu Centralnej Szkoły Szybowcowej. Ilość sprzętu jest jednak ograniczona, dlatego zachęcamy do przywiezienia szybowców ze sobą!
Część z Was będzie miała okazję odbyć szkolne przeloty z doświadczonymi pilotami na wyczynowym szybowcu dwumiejscowym DuoDiscus.

Dofinansowanie:
Niezależnie od tego czy jesteś członkiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów czy nie, jeśli spełniasz powyższe wymagania wyszkoleniowe (młody wiek, odpowiedni nalot) przewidujemy częściowe (mamy nadzieję, że istotne) dofinansowanie kosztów resursu i holi.

Zainteresowani udziałem w obozie proszeni są o kontakt z Przemysławem Bartczakiem na mail p.bartczak@gmail.com z informacją kiedy uczestnik może przyjechać, czy przywiezie szybowiec, o aktualnym poziomie wyszkolenia oraz o tym czy planuje się startować w tym lub przyszłym roku w zawodach szybowcowych.

Organizator prosi o informację w możliwie najkrótszym terminie. To ze względu na potrzebę oszacowania kosztów obozu i wysokości wsparcia dla każdego z uczestników obozu.

Źródło: Szybowcowa Kadra Juniorów
comments powered by Disqus