Nowe symulatory w Dęblinie

Dęblin: Nowe symulatory

W Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych 11 marca 2013r. o godz. 11.00 odbyła się prezentacja możliwości szkoleniowych, jakie stwarzają nowy symulator samolotowy oraz symulator śmigłowcowy.

Oba symulatory zostały wyprodukowane w Polsce i posiadają niezbędne certyfikaty Urzędu Lotnictwa Cywilnego klasy FNPT II dopuszczające je do wykorzystania w szkoleniu podchorążych i studentów cywilnych. Ponadto symulator samolotu posiada moduł MCC ( współdziałanie w załodze ).

Dzięki zastosowaniu symulatorów, wydatnie wzrośnie poziom przygotowania studentów do lotów praktycznych na danym statku powietrznym oraz znacznie obniżą się koszty szkolenia lotniczego.

Najnowszy nabytek Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego w istotny sposób rozszerza dotychczas posiadaną gamę urządzeń treningowych, na których szkolą się podchorążowie i studenci cywilni dęblińskiej „Szkoły Orląt".

W najbliższym czasie należy spodziewać się rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego przez WSOSP na symulator do wykonywania skoków spadochronowych z wykorzystaniem spadochronu ratowniczego.

Dęblin: Nowe symulatory

Dęblin: Nowe symulatory

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus

Komentarze

Czy ktoś wie kto jest producentem tych symulatorów?