Model myśliwca F-35 po raz pierwszy w Polsce na MSPO 2019

Model myśliwca F-35 po raz pierwszy w Polsce na MSPO 2019 (fot. targikielce.pl)

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który odbędzie sie w dniach 3-6 września 2019 r., Lockheed Martin zaprezentuje oferowane Polsce oraz państwom Sojuszu Północnoatlantyckiego samoloty myśliwskie F-35.

Prezentacja pełnowymiarowej makiety F-35 jest ściśle związana z polskimi programami modernizacyjnymi: Harpia i Wisła. Zgodnie z pierwszym, Polska planuje nabyć właśnie takie maszyny, natomiast w ramach drugiego pozyskiwane są baterie IBCS/PATRIOT z pociskami PAC-3MSE.

Prócz samolotu myśliwskiego F-35, który po raz pierwszy w naszym kraju zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, Lockheed Martin przedstawi swoją ofertę z zakresu obrony powietrznej i antyrakietowej, systemy ognia precyzyjnego oraz pochodzący z zakładów PZL Mielec uzbrojony śmigłowiec wsparcia pola walki Black Hawk.

To nie koniec atrakcji. Podczas tegorocznego Salonu firma Parasnake zaprezentuje swój najnowszy symulator dla Dęblina. Kielecka firma podpisała umowę na dostawę kompleksowego symulatora do skoków spadochronowych Parasim w najnowszej wersji wzbogaconej o unikalne funkcje specjalnie dla Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Możliwości symulatora będzie można poznać podczas  Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2019 na stoisku B-4. Parasnake to firma związana silnie od wielu lat z sektorem lotniczym i spadochronowym. Jako pierwsi na polskim rynku zaoferowali kompleksowe wyposażenie spadochronowe, wprowadzając na krajowy rynek wiele znanych obecnie i popularnych marek sprzętu.

Dzień otwarty MSPO 2019
Targi Kielce zapraszają też na bezpłatny Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w dniu 7 września.

Leopardy, Rosomaki i BAOBABY – te i wiele innych sprzętów wojskowych będzie czekać na miłośników militariów oraz historii polskiego wojska w sobotę 7 września. Na jubileuszową 20. Wystawę Sił Zbrojnych, w ramach Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Taką niespodziankę przygotowano z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Tegoroczna Wystawa Sił Zbrojnych to nie tylko ekspozycja w halach A i B kieleckiego ośrodka. To przede wszystkim, zgromadzony na terenie zewnętrznym najnowocześniejszy sprzęt używany przez Siły Zbrojne RP. Będą to między innymi zmodyfikowane czołgi Leopard 2, które warto zwiedzić od środka. Poza tym miłośnicy militariów zobaczą w Targach Kielce: kołowe transportery opancerzone Rosomak, samobieżny moździerz RAK oraz platforma minowania narzutowego BAOBAB. Oprócz ciekawej ekspozycji nie zabraknie także widowiskowych pokazów.


Przeczytaj również:
XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO
Z Księżyca do Targów Kielce! – Niezwykły gość na MSPO 2019

Źródło: Targi Kielce
comments powered by Disqus