Przejdź do treści
Uczestnicy Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w Suwałkach (fot. Agata Twerdochlib, Facebook)
Źródło artykułu

Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w Suwałkach – wyniki

W dniach 20-25.06.2022 r. na Lotnisku Suwałki rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w klasach Intermediate, Advanced i Unlimited.

W zawodach wzięło udział 25 pilotów, w tym jeden pilot z Austrii.

W klasie Advanced 56. Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej rozegrano trzy konkurencje: jedną Free Known i dwie Free Unknown. Dwie pierwsze wygrał Bartłomiej Pyzik startując na samolocie Extra 330SC. Trzecią konkurencję wygrał Rafał Przybylak na samolocie Extra 330LC. Ostatecznie po trzech konkurencjach mistrzostwo wywalczył Bartłomiej Pyzik w wynikiem 8298,56 punktów. Na drugim stopniu podium stanął Rafał Przybylak, który zdobył 8052,51 punktów. Trzecie miejsce wywalczył Wojciech Grzechowiak – jego wynik to 7919,29 punktów. Pełne wyniki TUTAJ.

W klasie Intermediate 56. Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej rozegrano trzy konkurencje: jedną Free Known i dwie Free Unknown. Pierwszą i trzecią konkurencję na samolocie Extra 330SC wygrał Sebastian Matejek. Drugą konkurencję wygrał Tomasz Chodyra, który prezentował akrobacje na samolocie Extra 330LC. Po trzech konkurencjach tytuł mistrza w tej klacie zdobył Sebastian Matejek, który zdobył 5546,84 punktów. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Chodyra z wynikiem 5448,96 punktów. Na trzecim miejscu podium stanął Mariusz Szarawara z wynikiem 5107,00 punktów. Pełne wyniki TUTAJ.

W klasie Advanced Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej rozegrano trzy konkurencje: Free Known, Unknown Compulsory oraz Free Unknown. Wszyscy zawodnicy prezentowali akrobacje na szybowcu Swift S-1. Dwie Pierwsze konkurencje wygrał Paweł Mazur, trzecie należała do Brigitte Danzinger (Austria). Po podliczeniu punktów tytuł mistrzowski zdobyła Brigitte Danzinger (Austria) – jej wynik to 4097,37. Na drugi stopniu podium stanął Paweł Mazur, który zdobył 4021,99 punktów. Trzecie miejsce wywalczył Piotr Sieradzan – jego wynik to 3910,14 punktów. Pełne wyniki TUTAJ.

W klasie Unlimited Zawodów w Akrobacji Szybowcowej rozegrano trzy konkurencje: Free Known, Unknown Compulsory oraz Free Unknown. Pierwszą i trzecią konkurencję wygrał Michał Klimaszewski. Drugą konkurencję wygrał Maciej Pospieszyński. Tu również wszyscy piloci prezentowali akrobacje na szybowcu Swift S-1. Zawody wygrał Michał Klimaszewski zdobywając 5289,94 punktów. Drugie miejsce wywalczył Maciej Pospieszyński – jego wynik to 4909,51 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął Sławomir Cichoń z wynikiem 3699,44 punktów. Pełne wyniki TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych rezultatów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony