Przejdź do treści
Port Lotniczy Lublin - terminal znad parkingu (fot. PLL)
Źródło artykułu

Majowy rekord Portu Lotniczego Lublin

Port Lotniczy Lublin zanotował w maju rekordową w tym roku liczbę pasażerów, którzy w ciągu jednego miesiąca przewinęli się przez lotnisko w Świdniku. Było ich 31 132, czyli o 3 705 więcej niż w maju 2022 roku.

W sumie port odwiedziło już 131 915 osób. Wszystko wskazuje na to, że lotniskowe statystyki znacznie poprawią się w kolejnych miesiącach, ponieważ z początkiem czerwca ruszyły połączenia wakacyjne. 3 czerwca wystartowały dwa samoloty do tureckiej Antalyi, a dwa dni później do Monastyru w Tunezji, który jest zupełnie nowym kierunkiem. Poza tym z lotniska w Świdniku wybierzemy się na wyspę Rodos, do Splitu, Burgas, Gdańska i Mediolanu.

Choć to dopiero początek wakacji, to już cieszę się, że udało nam się przygotować dla mieszkańców dobrą ofertę, dzięki współpracy z dotychczasowymi i nowymi partnerami. Liczę, że będzie ona rozwijała się także w kolejnych latach. Nasz region ma duży potencjał dla biur podróży, z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców Lubelskiego, którzy decydują się na wakacje z wylotem z najbliższego, naszego lotniska – mówił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Jest więc szansa, by wyniki lotniska na koniec grudnia były lepsze niż w 2022 roku, kiedy przez Port Lotniczy Lublin przewinęło się 330 tys. pasażerów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony