Przejdź do treści
Samolot linii Wizz Air kołuje na lotnisku w Radomiu (fot. Polskie Porty Lotnicze)
Źródło artykułu

Lotnisko Warszawa-Radom: 100-tysięczny pasażer portu odleciał z Wizz Air do Larnaki

W środę, 13 grudnia, na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono stutysięcznego pasażera portu, który poleciał na pokładzie samolotu linii Wizz Air. Był to jednocześnie inauguracyjny lot tego przewoźnika z radomskiego lotniska do Larnaki na Cyprze.

Szczęśliwą podróżną okazała się pani Ilona Iwańska, dla której był to już czwarty lot z radomskiego portu, a 195 w życiu. Środowy wieczór był także wyjątkowy pod innymi względami. Po raz pierwszy operacje na lotnisku w Radomiu wykonywał niskokosztowy Wizz Air. Po raz pierwszy także port przyjął cywilną maszynę Airbusa – i to w wersji A321 neo. I wreszcie – to również drugi rozkładowy przewoźnik w Radomiu.

Międzynarodowa linia lotnicza Wizz Air rozpoczęła współpracę z Lotniskiem Warszawa-Radom od rejsów do Larnaki, która w sezonie zimowym będzie atrakcyjną alternatywą do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra czy okresu karnawałowego. Loty są realizowane w zimowym rozkładzie dwa razy w tygodniu, w środy i soboty.  Aktualnie – poza Larnaką – z radomskiego portu można podróżować na trasach regularnych do Paryża (do 6 stycznia) i Rzymu. Realizowane są także loty czarterowe do Szarm el-Szejk.

Siatka na Lato 2024 nie jest jeszcze zamknięta, choć PLL LOT ogłosił już swoje połączenia z Radomia. W ofercie znalazły się rejsy do Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Touroperatorzy proponują turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie. Ponadto lotnisko nieustannie prowadzi rozmowy z innymi liniami lotniczymi.

Lotnisko Warszawa-Radom funkcjonując od końca kwietnia, czyli w nieco ponad 7 miesięcy, pobiło już pięciokrotnie wynik zbiorczy z lat 2015-2017. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony