Lotnisko w Modlinie wpisane do Rejestru

ULC

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że Prezes ULC Grzegorz Kruszyński wydał decyzję o wpisaniu lotniska Warszawa/Modlin do rejestru lotnisk cywilnych.

Zarządzającym lotniskiem jest Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

Lotnisko, zgodnie z wnioskiem zarządzającego, będzie przeznaczone dla samolotów i śmigłowców, posiadać będzie drogę startową o nawierzchni sztucznej.
Wpisanie lotniska do rejestru umożliwia rozpoczęcie jego eksploatacji. Wpisanie następuje po sprawdzeniu przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, czy lotnisko odpowiada wymaganiom technicznym określonym na podstawie Prawa budowlanego, wymaganiom eksploatacyjnym określonym na podstawie ustawy Prawo lotnicze oraz warunkom określonym w zezwoleniu na założenie lotniska.

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zatwierdził także instrukcję operacyjną lotniska.

Zgodnie z wymaganiami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) Instrukcja Operacyjna Lotniska jest fundamentalnym wymaganiem w procesie certyfikacji. Zawiera ona wszystkie potrzebne informacje na temat położenia lotniska, obiektów, urządzeń, służb, wyposażenia, procedur operacyjnych, organizacji i zarządzania lotniskiem, w tym systemu zarządzania bezpieczeństwem. Instrukcja Operacyjna jest dokumentem wewnętrznym, który określa i porządkuje wykonywanie wszystkich operacji i procesów na lotnisku, za które odpowiedzialny jest zarządzający. Jednocześnie Instrukcja jest niezbędna dla władzy lotniczej i służy jako podstawowy dokument odniesienia do przeprowadzenia inspekcji lotniska przed przyznaniem certyfikatu oraz w czasie późniejszych audytów i inspekcji bezpieczeństwa w ramach nadzoru bieżącego.

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus

Komentarze

A pamiętacie Panowie pismo podpisane przez Pana Kądziąłkę zabraniającą lądowania w EPMO mimo,żę tam są dwa ośrodki certyfikowane przez ULC właśnie?.Trzeba było szukać różnych wybiegów,żeby można było BEZPIECZNIE SZKOLIĆ I ODCIĄŻYĆ chociaż trochę zatłoczone EPBC?Pamiętam jak jeden taki zapytany o powód lądowania zapobiegawczego-podał z rozbrajającą szczerością:"z powodów fizjologicznych".I wylądował.

PAMIĘTAMY.
Pamiętamy też pilota, który to zgłosił przez radio...
:)

Oczywiście wypada pogratulować!!! . To była OGROMNA ROBOTA i wzór dla innych samorządów, zazwyczaj używających lotnisk w charakterze kiełbasy wyborczej.
NARESZCIE SIĘ STAŁO. EPMO wróciło na lotniczą mapę Polski .... po latach ....... experymentów Cargo Modlin z Telegrafem w tle, po ,,mocnych bólach głowy'' z AMW ,,eko'' logami i tysiącem innych paskudztw, które od 1996 roku robiły wszystko, ale akurat na odwrót.