LINETECH rozpoczął swój pierwszy ciężki przegląd w nowo otwartej bazie w Jasionce

LINETECH rozpoczął swój pierwszy ciężki przegląd w nowo otwartej bazie w Jasionce (fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka)

Jedyna prywatna firma w Polsce zajmująca się przeprowadzaniem przeglądów i serwisem samolotów pasażerskich rozpoczęła właśnie pierwszy ciężki przegląd w nowo otwartej bazie na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Jak informuje prezes LINETECH Holding – Piotr Kaczor – po pomyślnej certyfikacji wykonanej w dniach 27-28 października przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, firma oficjalnie rozpoczęła działalność operacyjną w bazie na terenie rzeszowskiego lotniska.

W hangarach LINETECH mieszczących się w podrzeszowskiej Jasionce od kilku dni prowadzony jest przegląd na samolocie Boeing 737-900, a w kolejce zaparkowany na płycie postojowej czeka samolot Airbus A321. Oznacza to, że najnowocześniejszy i jedyny w tej części Europy tego typu obiekt (hangar H1 w Jasionce jest największym hangarem w Polsce) od nowego roku rozpoczął pracę pełną parą.

Grupa Linetech za sprawą niedawnego przejęcia słoweńskiej Adria Airways Tehnika dysponuje dzisiaj 6 hangarami o łącznej powierzchni ponad 25 000m2, które pozwalają na jednoczesną obsługę 13 różnych samolotów pasażerskich klasyfikacji kodu C – najbardziej popularnych typów statków powietrznych – Boeing, Airbus, Bombardier, Embraer i ATR. Pozostałe dwie stacje obsługi bazowej znajdują się w Katowicach i Lubljanie.

Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka: – Cieszymy się z faktu, że hangary, z których uruchomienia jesteśmy bardzo dumni, zaczynają pracować pełną parą. To dobra wiadomość nie tylko ze względu na podjęte wcześniej decyzje co do rozbudowy naszej infrastruktury w tym kierunku, ale też – jak sądzę – dla linii lotniczych, które mają dzięki temu możliwość wykonania przeglądów technicznych pod okiem najlepszych specjalistów i przy użyciu nowoczesnego sprzętu i technologii.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów
comments powered by Disqus