Legendy na powitanie w Świdniku już na jesieni

Szkic śmigłowca jako jednego z witaczy (fot. Urząd Miasta Świdnik)

Przez lata stały się symbolem Świdnika. Za kilka miesięcy będą witać wjeżdżających do miasta. Miejscy urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na wykonanie witaczy.

Początkowo na postumentach miały stanąć witacze w kształcie słynnego śmigłowca Sokół, który od 1985 roku powstaje w świdnickim zakładzie. Potem dodano również motocykle. Przedstawiciele ratusza pomysł skonsultowali już z władzami PZL-Świdnik.

Nowe witacze pojawią się przy pięciu wjazdach. Staną przy al. Jana Pawła II (przy zjeździe z węzła na krajową drogę S17), ul. Krępieckiej (naprzeciw dawnego wysypiska śmieci, przy mającym powstać parku) oraz ul. Lotniczej (od strony lotniska, w miejscu starego witacza). Zostaną umieszczone również na granicy z Franciszkowem oraz przy ul. Kusocińskiego.

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na tę inwestycję. W tej chwili czekamy na oferty – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, wykonawca zaprojektuje, wykona i ustawi trzy witacze w formie śmigłowca Sokół oraz dwa w kształcie motocykla WSK. Konstrukcje będą mieć około 4 metrów wysokości, będą wykonane z aluminium lub blachy nierdzewnej, zostaną również podświetlone.

Urzędnicy czekają na oferty do 18 czerwca. Witacze mają być gotowe do końca listopada. W budżecie miasta zarezerwowano na ich wykonanie i montaż 180 tys. zł.

Źródło: swidnik.pl
comments powered by Disqus