Przejdź do treści
Latający Święty Mikołaj, a jednym z jego pomocników mazowiecki policjant (fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)
Źródło artykułu

Latający Święty Mikołaj, a jednym z jego pomocników mazowiecki policjant

6 grudnia każde dziecko, to małe jak i duże wypatruje Św. Mikołaja. Dzisiaj asp. Grzegorz Bartosiewicz z mazowieckiej komendy wspólnie ze swoimi kolegami wzbił się w niebo, aby asystować Świętemu Mikołajowi w specjalnie przygotowanych na ten dzień saniach.

Radość dzieci, które mogły zobaczyć lecącego w nich Mikołaja, była nieoceniona. W garnizonie mazowieckim policjanci przygotowali niespodzianki z okazji mikołajek.

W środę po południu na lotnisku Radom-Piastów rozpoczął się po raz kolejny przelot paralotni przyozdobionej na wzór sań Świętego Mikołaja. W rolę latającego Mikołaja wcielił się Mariusz Stępień, który jest inicjatorem i organizatorem akcji. Asystowali mu na swoich motoparalotniach asp. Grzegorz Bartosiewicz oraz Łukasz Hernik. 

Latający Święty Mikołaj, a jednym z jego pomocników mazowiecki policjant (fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)2

(fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)

Latający Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami pojawił się na niebie w okolicy podradomskiego Jedlińska. Widok pięknie podświetlonych sań i renifera Świętego Mikołaja na wieczornym niebie było emocjonującym widowiskiem dla najmłodszych i nie tylko.

Latający Święty Mikołaj, a jednym z jego pomocników mazowiecki policjant (fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)3

(fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)

Jednym z pilotów motoparalotni był policjant Wydziału Kontroli KWP zs. w Radomiu asp. Grzegorz Bartosiewicz. W czasie wolnym od obowiązków zawodowych oddaje się on swojej pasji, jaką jest motoparalotniarstwo. Swoją przygodę z lataniem rozpoczął kilka lat temu i ciągle doskonali swoje umiejętności. Obecnie ma na koncie ponad 400 godzin spędzonych w powietrzu. Dla asp. Bartosiewicza loty to nie tylko przyjemność, ale także konieczność odpowiedniego przygotowania fizycznego i nauka cierpliwości.

Jak dodaje motoparalotniarstwo wymaga poświęcenia czasu, treningów i jak najlepszej kondycji fizycznej, która jest także potrzebna w pełnieniu codziennej służby. Dzisiaj wykorzystując swoją pasję mógł sprawić radość dzieciom, które podziwiały lecący po niebie mikołajkowy zaprzęg. Ich radość jest nieoceniona.

Latający Święty Mikołaj, a jednym z jego pomocników mazowiecki policjant (fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)4

(fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)

Szersza relacja z podniebnego przedsięwzięcia do obejrzenia już 13 grudnia w "Pytaniu na Śniadanie".

W tym dniu W garnizonie mazowieckim policjanci przygotowali niespodzianki z okazji mikołajek, m.in.Kozieniccy policjanci odwiedzili dzieci w szpitalu, a policjanci z Płocka przekazali paczki dla hospicjum. Natomiast w sochaczewskiej komendzie podczas prelekcji dzieci spotkały Świętego Mikołaja, który rozdał im prezenty.

Latający Święty Mikołaj, a jednym z jego pomocników mazowiecki policjant (fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)5

(fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony