Kraków: Rusza 3. edycja Programu Grantowego "Blisko lotniska" 2020

3. edycja Programu Grantowego "Blisko lotniska"

„Blisko lotniska” to Program Grantowy Portu Lotniczego Kraków, polegający na finansowym wsparciu projektów infrastrukturalnych, realizowanych na terenie ośmiu sołectw położonych najbliżej krakowskiego portu lotniczego. Został przygotowany z myślą o mieszkańcach Aleksandrowic, Balic, Rząski, Szczyglic, Cholerzyna, Chrosnej, Czułowa Mnikowa i Morawicy.

Port Lotniczy Kraków ogłasza 3. edycję Programu Grantowego „Blisko lotniska”, organizowanego z myślą o mieszkańcach dziewięciu sołectwach położonych  w bezpośrednim sąsiedztwie portu (Aleksandrowice, Balice, Rząska, Szczyglice, Cholerzyn, Chrosna, Czułów, Mników, Morawica).

Granty przeznaczone będą wyłącznie na projekty infrastrukturalne, których założeniem jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz nadanie jej określonych, trwałych cech funkcjonalnych. W ramach programu możliwe jest również pozyskanie dofinansowania na zakup maszyn, urządzeń, pojazdów, które będą służyły lokalnej społeczności ww. sołectw.

Maksymalna kwota przypadająca na każde z dziewięciu sołectw wynosi 30 000 zł, z tym że dofinansowanie mogą otrzymać maksymalnie dwa projekty z jednego sołectwa. Projekty zgłoszone do programu muszą być zrealizowane w ciągu dwóch lat od daty podpisania umowy dotacji.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w programie grantowym „Blisko lotniska” Port Lotniczy Kraków zaprasza na www.krakowairport.pl/granty (zakładka Program Grantowy „Blisko lotniska”), gdzie znajdują się dokumenty oraz wszelkie niezbędne informacje.

Podczas opisu projektu należy zwrócić uwagę na wszystkie kryteria oceny wymienione w regulaminie programu.

Wnioski programowe należy wypełnić oraz wysłać za pomoc strony Wypełnij Wniosek! zgłaszać do 9 kwietnia 2020 r.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus