Koordynacja w Poznaniu

Poznań - Ławica/ fot. B.S. Kafarski

Wczoraj w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego odbyło się spotkanie z przedstawicielami portu lotniczego w Poznaniu oraz przewoźnikami lotniczymi operującymi z i do tego lotniska.

W spotkaniu wzięli udział reprezentanci PLL LOT, EUROLOT, EnterAir, Lufthansa, SAS, Sprintair oraz przedstawiciel BARIP.

Jego celem było wyjaśnienie powodów i okoliczności złożenia przez port lotniczy w Poznaniu wniosku do ULC o koordynację rozkładów lotów w porze nocnej oraz poznanie opinii i sugestii przewoźników na ten temat.

W trakcie spotkania wyjaśniono wątpliwości przewoźników odnośnie zagadnień prawnych i operacyjnych. Strony uznały, że ewentualna koordynacja będzie zarówno obciążeniem dla portu lotniczego jak i przewoźników. Uznano, że nie ma innych mechanizmów skutecznego przeciwdziałania hałasu z wyjątkiem koordynacji lub zamknięcia lotniska w porze nocnej.

Mimo formalnego zakończenia konsultacji w tej sprawie przewoźnicy zostali poproszeni o przesłanie do piątku (26 października) swoich uwag i sugestii.

Przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego poinformowali pracowników portu lotniczego w Poznaniu, że zakres informacji, którymi dysponuje nie jest wystarczający do podjęcia decyzji i w związku z tym zgłosi się do lotniska z prośbą o udzielenie dalszych wyjaśnień.

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus