Przejdź do treści
II Kongres Rynku Lotniczego (fot. Damian Siekierka / Zespół Doradców Gospodarczych TOR)

Kongres Rynku Lotniczego już 16 września

16 września 2019 r. w Warszawie odbędzie się II Kongres Rynku Lotniczego, najważniejsze wydarzenie branży lotniczej w Polsce, podczas którego kilkuset ekspertów z kraju i zagranicy rozmawiać będzie o przyszłości branży.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń będzie rozmowa Kongresu, której gościem będzie Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT. Rozmowę poprowadzi redaktor Rynku Lotniczego, Emilia Derewienko.

Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 300 osób - przewoźnicy, przedstawiciele infrastruktury i przemysłu lotniczego, a także reprezentanci władz centralnych i samorządowych.

W sesji poświęconej zarządzaniu przestrzenią powietrzną weźmie udział przedstawiciel Menedżera Sieci – Eurocontrol, Razvan Bucuroiu, odpowiadający za strategię i rozwój współpracy sieciowej.

Naszym wspólnym celem jest znalezienie rozwiązań technologicznych i proceduralnych na rzecz nowej konstrukcji przestrzeni powietrznej, które doprowadzą do reorganizacji europejskiego systemu, którego wszyscy jesteśmy interesariuszami na rzecz linii lotniczych – mówi Janusz Janiszewski, p.o. Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Istotnym punktem programu będzie rozmowa o inwestycji w Centralny Port Komunikacyjny. Zmieniająca się międzynarodowa sytuacja gospodarcza oraz rosnące wymagania pasażerów to kolejny temat wydarzenia – zaproszeni prelegenci odpowiedzą na pytania, jak podnosić jakość usług, obniżać ceny i równocześnie zadbać o rentowność przedsiębiorstw.

Gościem specjalnym Kongresu będzie Juan Jose Andres Alvez, który podzieli się doświadczeniami dotyczącymi uruchomienia nowego lotniska w Istambule. O scenariuszach rozwoju europejskich lotnisk opowie z kolei Uday Dholakia, Brand Ambassador lotniska w Birmingham.

Organizatorzy zaplanowali także rozmowy o wizerunku branży lotniczej w oczach wchodzących na rynek pracowników. Spojrzenie ekspertów zostanie zderzone z obrazem i pomysłami środowiska studenckiego z akademickich kół naukowych oraz edukatorów prowadzących inicjatywy edukacyjne dla młodzieży.

Jak wynika z analiz Urzędu Lotnictwa Cywilnego w 2018 roku polskie lotniska obsłużyły ponad 45 mln pasażerów, a dynamiką ruchu przewyższają europejskie porty lotnicze o ponad 8%. Prawie 115 tysięcy ton towarów w ubiegłym roku przetransportowano drogą lotniczą.

Organizatorem Kongresu Rynku Lotniczego jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Wydarzenie organizowane jest od 2015 roku, wcześniej pod nazwą Forum Lotniczego. Jest najważniejszą płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat rynku lotniczego w Polsce i za granicą.

Więcej informacji o Kongresie Rynku Lotniczego na stronie: www.kongresrynkulotniczego.pl


Przeczytaj również:
Światowi eksperci branży lotniczej w Warszawie

FacebookTwitterWykop

Nasze strony