Przejdź do treści
II Kongres Rynku Lotniczego (fot. Damian Siekierka / Zespół Doradców Gospodarczych TOR)

Światowi eksperci branży lotniczej w Warszawie

16 września 2019 r. w Warszawie odbędzie się II Kongres Rynku Lotniczego, podczas którego kilkuset ekspertów z kraju i zagranicy rozmawiać będzie o przyszłości branży. Gościem specjalnym Kongresu będzie Juan Jose Andres Alvez, który podzieli się doświadczeniami dotyczącymi uruchomienia nowego lotniska w Istambule. O scenariuszach rozwoju europejskich lotnisk opowie z kolei Uday Dholakia, Brand Ambassador lotniska w Birmingham.

W wydarzeniu wezmą udział przewoźnicy, przedstawiciele infrastruktury i przemysłu lotniczego, a także reprezentanci władz centralnych i samorządowych. Istotnym punktem programu będzie rozmowa o inwestycji w Centralny Port Komunikacyjny, w tym kontekście wyzwania związane z uruchomieniem największego lotniska w Turcji zaprezentuje dyrektor w Celebi Aviation, Juan Jose Andres Alves.

Branża lotnicza w Polsce tak, jak na całym świecie staje przed wyzwaniami związanymi z otwieraniem się nowych rynków, rosnącym ruchem pasażerskim i cargo, wdrażaniem nowych technologii i trendów w zarządzaniu infrastrukturą, a także niedoborem pracowników. Dlatego w tym roku jeszcze mocniej chcemy postawić na wymianę doświadczeń pomiędzy krajowymi i zagranicznymi ekspertami, którzy z zainteresowaniem obserwują nasz rynek – mówi Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu w Zespole Doradców Gospodarczych TOR, który jest organizatorem Kongresu.

Zmieniająca się międzynarodowa sytuacja gospodarcza oraz rosnące wymagania pasażerów to kolejny ważny temat wydarzenia – zaproszeni prelegenci odpowiedzą na pytania, jak podnosić jakość usług, obniżać ceny i równocześnie zadbać o rentowność przedsiębiorstw. Osobna debata zostanie poświęcona  wyzwaniom i perspektywom związanym z zarządzaniem ruchem lotniczym. 

Organizatorzy zaplanowali także rozmowy o wizerunku branży lotniczej w oczach wchodzących na rynek pracowników. Spojrzenie ekspertów zostanie zderzone z obrazem i pomysłami środowiska studenckiego z akademickich kół naukowych oraz edukatorów prowadzących inicjatywy edukacyjne dla młodzieży.

Jak wynika z analiz Urzędu Lotnictwa Cywilnego w 2018 roku polskie lotniska obsłużyły ponad 45 mln pasażerów, a dynamiką ruchu przewyższają europejskie porty lotnicze o ponad 8%. Prawie 115 tysięcy ton towarów w ubiegłym roku przetransportowano drogą lotniczą.

Więcej informacji o Kongresie Rynku Lotniczego na stronie: www.kongresrynkulotniczego.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony