Przejdź do treści
Źródło artykułu

Konferencja "Prawne aspekty zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie w okresie pandemii COVID-19"

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego zaprasza do udziału w konferencji „Prawne aspekty zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie w okresie pandemii COVID-19. Kompetencje personelu zarządzającego w lotnictwie na różnych poziomach kierowania.”. Współorganizatorami są Sektorowa Rada ds. Kompetencji Przemysłu Lotniczo – Kosmicznego oraz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach.

Tematem przewodnim konferencji jest zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie w okresie pandemii COVID-19 w aspekcie prawnym oraz oczekiwane kompetencje personelu kierowniczego na różnych poziomach zarzadzania w lotnictwie.

Zasadniczym celem Konferencji jest nawiązanie współpracy środowisk reprezentujących wszystkie dziedziny lotnictwa ze szczególnym uwzględnieniem obszaru bezpieczeństwa w lotnictwie w kontekście przezwyciężenia negatywnych skutków pandemii COVID-19 w aspekcie uregulowań prawnych oraz pożądanych kwalifikacji, umiejętności i postaw personelu kierowniczego jak również nawiązanie trwałej współpracy skutkującej wymianą doświadczeń i dobrych praktyk w tym zakresie.

Podczas Konferencji chcielibyśmy ukierunkować dyskusję jej uczestników na problematykę związaną z zastosowaniem nowoczesnych technologii w lotnictwie, zarówno w odniesieniu do środków transportu, infrastruktury lotniczej, jak również systemów związanych z bezpieczeństwem i ochroną mających wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa osobistego i zbiorowego w czasie zagrożeń pandemicznych a co się z tym wiąże na kompetencje i umiejętności menagerów lotnictwa – mówią organizatorzy.

Zagadnienia te mają szczególne znaczenie z punktu widzenia wyzwań, często nieprzewidywalnych, stawianych przed transportem lotniczym, czego doskonałym przykładem jest obecny kryzys związany z pandemią COVID-19. Istotną a w zasadzie fundamentalną kwestią są regulacje prawne, normujące funkcjonowanie lotnictwa we współczesnym świecie jak również doraźne regulacje awaryjne, podejmowane w kontekście nieprzewidywalnego rozwoju sytuacji pandemicznej.

Obrady będą prowadzone w trzech sesjach i dotyczyć następujących zagadnień:

  • Negatywnych skutków pandemii COVID 19 na branżę lotniczą
  • Zarządzanie ryzykiem w lotnictwie
  • Organizacji systemów kształcenia i szkolenia na potrzeby sektora lotniczego
  • Lotniczych regulacji prawnych na poziomie światowym europejskim i krajowym w kontekście współczesnych zagrożeń
  • Aspektów prawnych kształcenia i szkolenia personelu obsług środków transportu lotniczego
  • Nowoczesnych metod, technologii i narzędzi stosowanych w procesach szkolenia podstawowego i zaawansowanego personelu obsług środków transportu
  • Politycznych, ekonomicznych i prawnych aspektów procesów szkolenia podstawowego i zaawansowanego personelu obsług środków transportu
  • Dydaktyki i edukacji dla transportu

Konferencja odbędzie się w dniu 16 marca 2022 r. w godzinach 10:00-13:30, na Uczelni Łazarskiego, w trybie hybrydowym. Paneliści wezmą udział w wydarzeniu stacjonarnie w studio telewizyjnym Uczelni Łazarskiego z zachowaniem aktualnie obowiązujących przepisów pandemicznych.

Obrady plenarne będą tłumaczone na język migowy.

Udział bierny: transmisja z konferencji będzie dostępna na STRONIE.

Udział aktywny: bezpłatny udział w konferencji po uprzednim zgłoszeniu i zarejestrowaniu w formularzu, który można znaleźć TUTAJ. Przed konferencją na podany adres email zostanie wysłany link z dostępem do konferencji.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony