Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kikity Cup 2024

Kikity Cup 2024 – czyli nieformalne VIII Mistrzostwa Polski w Strącaniu Baloników – to już kolejna edycja zawodów samolotowych, odbywających się na Lądowisku KIKITY (EPKI) na Warmii. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 21 – 23 czerwca 2024 r.  

Uczestnikiem zawodów może być każdy pilot/pilotka, na każdego rodzaju, zarejestrowanym statku powietrznym. Nie ma ograniczeń wiekowych oraz konieczność posiadania specjalnych uprawnień. Wystarczy ważna licencja i ważne badania lotnicze.

Przewidziane są 3 konkurencje:
•  Zawody na celność lądowania (planowane 3 lądowania),
•  Zawody "Speed Control",
•  Strącanie Baloników.

Dla każdej konkurencji samolotowej przewidziane są przez organizatorów Puchary (dla 3-ch pierwszych miejsc) oraz jak zwykle „czerwona latarnia". A dla każdego uczestnika, pamiątkowy Dyplom.

Rozpoczęcie Zawodów planowane jest na piątek (21 czerwca) popołudniu (przylot załóg) oraz rozlokowanie gości w pokojach. Same zawody – planowane są na cały dzień w sobotę (od rana) w dwóch częściach. Oba wieczory (piątek i sobota) – to jak zwykle ognisko ze śpiewami, gitarą i zapewnioną przez uczestników, miłą atmosferą (!). W sobotę – uroczysta "Uczta Awiatora" i przedstawienie wyników Zawodów oraz rozdanie Pucharów i Dyplomów.

Chętnych do uczestnictwa w Zawodach organizatorzy proszą o kontakt e-mail na adres: kikity@kikity.com.pl lub sabina.stankevic@gmail.com z podaniem ilości uczestników, znaki statku powietrznego oraz daty przylotu do Kikit.

Już dziś zgłosiło się kilka załóg z zagranicy, co podniesie współzawodnictwo sportowe do rangi zawodów międzynarodowych!

Na miejscu jest możliwość zakupu paliwa lotniczego Avgas i UL91 firmy WARTER. W przypadku chęci/możliwości zakupu paliwa bez akcyzy, konieczny wcześniejszy kontakt z dostawcą – informują organizatorzy.

Wszystko oczywiście będzie potwierdzone, na kilka dni przed zawodami (ze względu na warunki atmosferyczne).

Zapraszamy do uczestnictwa – z lotniczym pozdrowieniem
Michał Cedroński
Sędzia główny

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony