Kalendarz Szybowcowy 2013 już dostępny!

Kalendarz szybowcowy 2013

Informujemy, że jest już dostępny Kalendarz Szybowcowy na rok 2013 wydawnictwa SCG. Trzecia edycja o tematyce szybowcowej z malarstwem lotniczym Zbigniewa Janika, tym razem wzbogacona poetyckimi miniaturami Anny Magdaleny Mróz jest kontynuacją zapoczątkowanego w 2010 roku "Pocztu Szybowców Polskich" w malarstwie.

Na kartach kalendarza zaprezentowano kolejne polskie szybowce od okresu przedwojennego po współczesność. W tym wydaniu są to:

  • przedwojenne SG-28, Czajka i WWS Salamandra, Delfin,

  • i powojenne: SZD-10 Czapla, SZD-12 Mucha 100, SZD-19-2 Zefir 2, SZD-21-2B Kobuz 3, SZD-25 Lis, motoszybowiec Borzęckiego Altostratus, SZD-48-3 Jantar Standard 3, SZD-50-3 Puchacz, SZD-55 "Promyk".

Kalendarz na ostatniej stronie zawiera opisy prezentowanych konstrukcji oraz noty o autorach w języku polskim i angielskim. Wydany jak zawsze w formacie B3 (48 x 33 cm). Względem poprzednich wydań zastosowano grubszy papier - 250g/m2.

Portal dlapilota.pl jak co roku patronuje tej publikacji, a sam Kalendarz jest już dostępny w naszym sklepie.
 

Źródło: sklep.dlapilota.pl
comments powered by Disqus

Komentarze

Piękny kalendarz.Mam poprzednie wydanie.Kalendarz nabyłam w Bielskim Aeroklubie.Cena 50zł,przyzwoita.Zakochałam się w szybowcach na Pikniku Lotniczym Euroregionu w Bielsku parę lat temu,podczas pokazu naszego mistrza Sebastiana Kawy:)Choć pracuję na dużych maszynach pasażerskich(A320)to równie gorącym uczuciem pałam do szybowców.Polecam,kalendarz wspaniały.

Nie ma

Bardzo zasmucający jest fakt, że ta piękna publikacja o POLSKIM lotnictwie, sponsorowana(?) i/lub wydawana(?) jest przez ZAGRANICZNEGO wydawcę. Czy nie ma w naszym kraju nikogo, komu zależy na tym by promować naszą bogatą tradycję lotniczą?

A czemusam nie dałeś na wydanie tego kalendarza?