Przejdź do treści
Źródło artykułu

Jurajskie Zawody Balonowe mają zapewnione finansowanie

Gminy Olsztyn i Janów mają powody do radości. Umowa zapewniająca finansowanie VII Jurajskich Zawodów Balonowych została 13 maja br. podpisana w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. To niezwykle widowiskowe wydarzenie każdego roku przyciąga na Jurę tłumy widzów.

Sejmik Województwa Śląskiego wyraził zgodę na udzielenie pomocy finansowej każdej z gmin w wysokości 100 tys. zł. Zawody odbędą się w terminie 11-14.07.2024 r. Na Jurę przyjedzie nawet 25 najlepszych pilotów polskich i zagranicznych. Sportową rywalizację ekip balonowych uświetnią nocne pokazy balonów, koncerty i atrakcje dla dzieci.

Dla nas to wsparcie ma kluczowe znaczenie. To prestiżowe zawody, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających. Bez dofinansowania nie bylibyśmy w stanie udźwignąć finansowo organizacji imprezy, dlatego dziękuję za te środki – mówi burmistrz miasta i gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Umowa na finansowanie VII Jurajskich Zawodów Balonowych podpisana (fot. Jurajska Gmina Olsztyn, Facebook)

Umowę podpisali: Bartłomiej Sabat, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Barbara Łuszczyńska, Skarbnik Gminy Olsztyn, Edward Moskalik, Wójt Gminy Janów, Małgorzata Laskowska, Skarbnik Gminy Janów.

Zawody odbędą się w terminie 11-14 lipca 2024 r. O zwycięstwo walczyć będą najlepsi piloci z Polski i zagranicy. Sportową rywalizację ekip balonowych uświetnią nocne pokazy balonów, koncerty i atrakcje dla dzieci.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony