Przejdź do treści
Źródło artykułu

III AKL STOL już za niecały miesiąc

Trzecia edycja Akademickiej Konferencji Lotniczej "Studenci (nie)Tylko o Lotnictwie", organizowanea przez Politechnikę Wrocławską i Akademicki Klub Lotniczy PWr, odbędzie się w dniu 10 listopada 2022 r. w Sali Rektorskiej budynku H-14 Politechniki Wrocławskiej, wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 40, Wrocław.

Czym jest III AKL STOL?

Akademicka Konferencja Lotnicza "Studenci (nie)Tylko O Lotnictwie" to coroczne wydarzenie organizowane przez Akademicki Klub Lotniczy od 2021 roku. Jest to stworzenie okazji dla młodych naukowców, którzy stawiają pierwsze kroki w pisaniu publikacji oraz dla organizacji studenckich, firm z branży lotnictwa i kosmonautyki, a także popularyzatorów nauki, w celu zaprezentowania swojej działalności i osiągnięć we wspomnianym obszarze nauk inżynieryjnych.

III AKL STOL to seria wielu 10-20 minutowych wystąpień prowadzonych przez przedstawicieli szeroko pojętej branży lotnictwa i kosmonautyki. Całość uroczystości rozdzielona jest przerwą, podczas której uczestnicy, czynni i bierni, mają możliwość nawiązania kontaktów z osobami prezentującymi oraz przedstawicielami firm przy ich dedykowanych stoiskach. Na konferencji zostaną także podsumowane osiągnięcia oraz działalność  Akademickiego Klubu Lotniczego w ostatnim roku.

Czego można się spodziewać po III AKL STOL?

Na poprzednich konferencjach „Studenci (nie)Tylko O Lotnictwie” mieliśmy przyjemność gościć m.in. mgr. Marka Siutę, dr. hab. inż. Andrzeja Leskiego, dr. inż. Macieja Cholewińskiego, dr. inż. Michała Grabowskiego, mgr. inż. Jean-Marca Fąfarę oraz sierż. pchor. inż. Mirona Otrębę. Wykłady przeprowadzili także reprezentanci firm takich jak: Collins Aerospace Wrocław, Ryanair Engineering Wrocław, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Lotnictwa, SatRevolution, Grupa TOMKOV, a także BZB UAS. Swoje wystąpienia zaprezentowali również członkowie Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej i innych kół naukowych. Tematyka wystąpień koncentrowała się m.in. wokół technologii STOL i nanosatelitów, wykorzystywania ognisk perowskitowych, redukcji zakłóceń w bezzałogowych statkach powietrznych, wykorzystania bezzałogowców w procesie tworzenia trójwymiarowych map zanieczyszeń powietrza, badania właściwości lotnych szybowców, przyszłości samolotów bojowych o napędzie tłokowym, konstrukcji rakiety R4, historii ornitopterów i Eskadry Statków Powietrznych „Ilja Muromiec”, wykorzystania biopaliwa w lotnictwie, a także działalności naszych patronów.

Podczas tegorocznej konferencji wśród do tej pory zapowiedzianych gości znajdziemy m.in. dr inż. Macieja Cholewińskiego, który opowie o swoich doświadczeniach ze wstępnych obliczeń termogazodynamicznych silnika typu propfan, a ponadto przeprowadzi dyskusję nt. przyszłości silników tłokowych w zastosowaniach lotniczych.  Z kolei dr Piotr Pregiel zabierze nas w podróż do przeszłości Politechniki Wrocławskiej. Poznacie między innymi nastroje panujące wśród profesorów jak i studentów lotnictwa począwszy od 1945 roku!

Przewidywane  godziny rozpoczęcia jak i zakończenia uroczystości zostaną opublikowane na stronie wydarzenia.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wzięciem czynnego lub biernego udziału w konferencji, konieczne będzie wypełnienie formularza zapisowego dostępnego wraz z regulaminem na stronie: www.aklstol.pwr.edu.pl

Wstęp w roli słuchacza całkowicie bezpłatny!

Koszt zapisania w roli mówcy wynosi jednorazowo 80zł, w tej cenie organizatorzy zapewniają: posiłek mięsny lub wegetariański. 
Istnieje także możliwość opublikowania artykułu naukowego – w tematyce związanej ściśle z wygłoszonym wystąpieniem w recenzowanej monografii pt. „Zeszyty Energetyczne”. Ponadto w ramach Akademickiej Konferencji Lotniczej AKL STOL, zostanie wydana post konferencyjna Książka Streszczeń przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

  • W wiadomości na Facebooku: Akademicki Klub Lotniczy PWr
  • E-mail: kontaktAKL@pwr.edu.pl

Kilka słów o organizatorach:

Akademicki Klub Lotniczy to przede wszystkim ludzie pełni pasji i nowatorskich pomysłów, które wykorzystują do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Projektujemy bezzałogowe statki powietrzne oraz drony. Ulepszamy, dopracowujemy, poprawiamy, czasem improwizujemy. 

Jako drużyna JetStream nieustannie bierzemy udział w zawodach, których regulaminy stanowią wyzwanie zarówno na etapie projektowania, jak i podczas wykonywania misji. Przez lata udało nam się niejednokrotnie wziąć udział i zdobyć miejsca na podium w prestiżowych konkursach takich jak SAE Aero Design, Air Cargo Challenge, Droniada, UAV Medical Challange.

Podejmujemy również własne inicjatywy, które motywują do zdobywania doświadczenia oraz nowych umiejętności i poszerzania naszych kwalifikacji. Co więcej, generują one sporą dawkę zabawy. Tak jak w przypadku organizowanych przez nas Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania i Konferencji Studenci (nie)Tylko O Lotnictwie, podczas których nie zabraknie czasu zarówno na naukę i zdrową rywalizację, jak i integrację.


Przeczytaj również:
III Akademicka Konferencja Lotnicza "Studenci (nie)Tylko o Lotnictwie"

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony