I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (fot. Port Lotniczy Kraków)

W piątek, 12 kwietnia br. w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport odbyły się I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród portów lotniczych w Polsce, zainicjowana przez jedyny taki w Polsce  ośrodek edukacyjny branży lotnictwa cywilnego.

Targi zawodoznawcze to okazja do zaprezentowania lotniskowych profesji uczniom szkół branżowych z terenu Małopolski. Młodzież będąc na etapie wyboru dalszej ścieżki edukacji i kariery często  poszukuje informacji o możliwościach zatrudnienia, procedurach towarzyszących rekrutacji.

Wiedza na temat kompetencji i wymagań stawianych kandydatom przez pracodawców jest niezwykle cenna. Dzięki uczestnictwu w targach uczniowie mogą dowiedzieć się jakie zawody na lotnisku występują, czym dokładnie się zajmują pracownicy lotniska oraz gdzie i jak należy się szkolić, aby dany zawód móc w przyszłości wykonywać.

Otwierając I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek podkreślał: „Kraków Airport jako pierwsza spółka  w Polsce wśród podmiotów zarządzających portami lotniczymi uruchomiła Centrum Edukacji Lotniczej. Obiekt ten już od dwóch lat przybliża wszystkim zainteresowanym zasady funkcjonowania lotniska oraz z sukcesem wspiera szkoły branżowe w przygotowaniu zawodowym młodzieży, realizując m.in. szkolenia teoretyczne i praktyczne w przestrzeni krakowskiego lotniska.”

Obecność na targach była dla uczestników doskonałą okazją nie tylko do wysłuchania, ale również bezpośredniej rozmowy z reprezentantami poszczególnych podmiotów, które stale poszukują pracowników także wśród uczniów i absolwentów małopolskich szkół i uczelni.

Rozmawiano o  procedurach rekrutacji oraz możliwej ścieżce kariery w poszczególnych instytucjach i firmach. Wśród podmiotów, które zaprezentowały swoje zadania i kompetencje, znalazły się m.in.:
• Placówka Straży Granicznej w Krakowie-Balicach
• Oddział Celny Port Lotniczy Kraków-Balice
• Polskie Linie Lotnicze LOT
• LS Airport Services S.A.
• Welcome Airport Services sp. z o.o.
• Dział Zarządzana Personelem MPL sp. z o.o.
• Sekcja Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego MPL sp. z o.o.
• Służba Ochorny Lotniska MPL sp. z o.o.

Więcej informacji o programach Centrum Edukacji Lotniczej: www.krakowairport.pl/cel

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus