Przejdź do treści
Henryk Wicki przy samolocie (fot. kadr z filmu na youtube.com)
Źródło artykułu

Henryk Wicki nominowany do tytułu Osobowości Roku 2022

Henryk Wicki - mechanik lotniczy, właściciel zakładu TZL w Świdniku - jeden z ostatnich, który wie jeszcze jak TS-8 działa. Spod rąk jego zespołu wyszło przynajmniej 4 egzemplarze "nowożytnych" Biesów. Kilka lat temu zakończył montaż trzech replik samolotów Fokker D VII na zamówienie Politechniki Poznańskiej. 

Pan Henryk zajął się obecnie ambitnymi projektami budowy samolotów wzorowanych na RWD-8, RWD-6 (w budowie), Lublin R-XIII w planach!

Zanim zajął się budową samolotów na bazie historycznych konstrukcji Henryk Wicki przez lata pracował jako mechanik w Aeroklubie Świdnickim, w Zakładzie Usług Agrolotniczych, w Fundacji „Polskie Orły”, gdzie zajmował się remontem samolotów, pracował przy różnych projektach technicznych. Tam poznawał tajemnicę budowy samolotu, zbierał doświadczenia, poczuł każdą śrubkę i każdy nit. Jak mówi – to zbieg okoliczności sprawił, że w 2004 roku zaczął pracować na swoje konto i założył warsztat lotniczy. Stare samoloty to pasja Pana Henryka.

Teraz Henryk Wicki otrzymał nominację Kapituły Redakcji "Kuriera Lubelskiego" do tytułu Osobowość Roku 2022 w kategorii Biznes.

Kapituła doceniła sukcesy zawodowe i wkład w życie lokalnej Społeczności, przyznając nominację w szczególności za rozwój lokalnej firmy oraz zaangażowanie w regionalne wydarzenia.

Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2022, lecz także awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Lubelskiego 2022. Plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym zwycięzcy zdobędą tytuły Osobowość Roku Polski 2022 w każdej kategorii. Podobnie, jak po poprzedniej edycji, podsumowaniem plebiscytu będzie wydanie książki „Osobowość Roku 2022”.

Statuetki i nagrody zostaną wręczone w kwietniu br. podczas uroczystej wojewódzkiej gali, a w maju przyjdzie czas na podsumowanie plebiscytu w skali całej Polski. Laureaci w każdej kategorii z każdego województwa zostaną zaproszeni na ogólnopolską galę, które odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zapraszamy do głosowania na Henryka Wickiego w Plebiscycie Osobowości Roku 2022. Szczegóły głosowania na stronie www.kurierlubelski.pl/p/kandydat/henryk-wicki%2C3300277/

Szczegóły Plebiscytu na stronie: www.kurierlubelski.pl


Przeczytaj również:
TZL: "Ten samolot jest dostosowany do współczesnych wymogów i możliwości..."

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony