Przejdź do treści
Finaliści głosowania Cumulusy 2022
Źródło artykułu

Finaliści plebiscytu CUMULUSY 2022 - kto ma szansę na zwycięstwo?

Od 9 do 25 stycznia 2023 r. trwało głosowanie mające wyłonić finalistów plebiscytu Cumulusy 2022. Ich lista właśnie została ogłoszona, a głosowanie finałowe rozpoczęło się 29 stycznia i potrwa do 8 lutego do godziny 12-stej.

Kto ma szanse na zwycięstwo w tegorocznej edycji?

CUMULUSY 2022 - Finaliści  
 
Kategoria SPORT: Michał Wieczorek, Maciej Kulaszewski, Krzysztof i Kamil Wieczorkowie, Sebastian Kawa, Maja Kuczyńska, Dariusz Mazur, Maciej Pospieszyński, Marcin Chrząszcz, Jakub Barszcz, Leszek Małmyga, Tomasz Filus, Krzysztof Romicki, Wojciech Strzyżakowski, Dariusz Brzostowicz, Przemysław Gołoś, Mariusz Stępień, Dominika Jurkiewicz i Marcin Majsterek, Mirosław Wrześniewski, Joanna Hulbój.

Kategoria SZKOLENIE LOTNICZE: Wiesław Jedynak, Jerzy Kwieciński, Sławomir Knap, Anna Borowska, Lotnicza Akademia Wojskowa, 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, Grudziądzki Klub Balonowy, Aeroklub Lubelski Radawiec RC Sekcja Modelarska.

Kategoria AIRSHOW: Artur Kielak, Zespół Akrobacyjny Orlik, Sky Magic.

Kategoria PASJONACI: Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła Piotr Maciejewski Jakub Kubicki, Lucjan Fizia, Anna Konert, Imprezy Lotnicze w Polsce.

Kategoria PROMOTOR LOTNICTWA: Marta Biała, Andrzej Glass, „Staszek” Air Teddy Bear.

Kategoria CUMULUS EXTREME: Dani Roman, Dario Costa, Hasan Kaval, Luke Aikins, Felix Baumgartner, Eduardo Ceratti De Almeida.

Kategoria CUMULUS EXTREME POLSKA: Lot Niepodległości, Orlen GA Żelazny, Robert Stockinger        i Dominik Motoła.

Kategoria WYDARZENIE / ORGANIZATOR: Europejskie Sympozjum Spadochronowe, Fundacja Lotnisko Leszno, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.

Cumulusy 2022 - finaliści

CUMULUSY 2022 – to już ósma edycja ogólnopolskiego plebiscytu lotniczego, który organizujemy, aby uskrzydlać, wspierać i promować sportowców lotniczych, dodawać wiary i nadziei marzycielom, angażować kibiców i pasjonatów lotnictwa, a także integrować całe środowisko lotnicze w Polsce.

Kończący się rok 2022 to wyjątkowo trudny czas, w którym działania wojenne pochłonęły wiele ofiar   i spowodowały ogrom ludzkiej krzywdy. Jednak to również czas niesamowitej mobilizacji, niesienia pomocy potrzebującym oraz otwartości serc ze strony środowiska lotniczego – wszak lotnictwo to wolność! Lotnicy, wśród których nie zabrakło też sportowców lotniczych, nie tylko goszczą uchodźców w swoich domach, organizują zbiórki i konwoje z pomocą, ale też strzegą polskich granic   i dbają o nasze bezpieczeństwo, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni!
   
Polki i Polacy uczestniczyli też w podniebnej rywalizacji sportowej w wielu dyscyplinach, w których tradycyjnie zdobywali najcenniejsze trofea i medale. Na terenie naszego kraju ustanowione zostały nowe rekordy, byliśmy też świadkami ekstremalnych, wręcz szalonych wyczynów lotniczych, odbywały się pokazy i pikniki lotnicze oraz zawody rangi mistrzostw świata.

W tym roku proponujemy też kilka nowości, do których należą:

  1. konkurs fotograficzny, w którym jury składające się z czołowych polskich fotografów lotniczych wybierze najlepsze zdjęcie lotnicze roku, a kibice zdecydują o przyznaniu nagrody publiczności
  2. statuetka Cumulus Extreme rozpoczyna podbój świata! i po raz pierwszy w historii plebiscytu powalczą o nią również przedstawiciele innych państw, a najlepszy z Polaków zdobędzie statuetkę Cumulus Extreme Polska
  3. seminaria, prelekcje, konferencje, dni rekrutacyjne, mini expo, warsztaty tematyczne, prezentacje produktowe, akcje promocyjne, kursy doszkalające, spotkania autorskie – zapraszamy osoby, firmy i instytucje do współorganizacji tego typu wydarzeń towarzyszących 10 lutego 2023. Kto w bieżącej edycji plebiscytu otrzyma statuetki, dyplomy, wyróżnienia specjalne i nagrody? Zdecydują o tym osiągnięcia sportowców lotniczych, głosy członków Kapituły, władz aeroklubów, dziennikarzy i oczywiście wszystkich kibiców oraz sympatyków lotnictwa.

Na początku stycznia rozpocznie się pierwszy etap głosowania, po którym poznamy grono finalistów, a następnie rozpoczniemy głosowanie finałowe, które ostatecznie wyłoni laureatów.

KONKURS FOTOGRAFICZNY - udział  i zgłaszanie zdjęć
 
W konkursie może wziąć udział każdy, kto poprawnie i terminowo prześle zdjęcie swojego autorstwa wg poniższych wytycznych:

  • Uczestnik konkursu może zgłosić TYLKO JEDNO, własne zdjęcie lotnicze, które wykonał w 2022 roku. Zdjęcie musi być przygotowane w formacie:
  • Dłuższy bok 2048 pikseli bez względu na to czy pion, czy poziom.
  • Bez jakichkolwiek ramek, napisów czy logo na zdjęciu.
  • Zdjęcie musi zawierać exif.
  • Format pliku - JPG.
  • Nazwa piku - Imię i Nazwisko autora; z wielkich pierwszych liter imienia i nazwiska, bez polskich znaków, imię i nazwisko rozdzielone podkreślnikiem wg wzoru: Lukasz_Borowka.jpg

Tak przygotowany plik należy wysłać na adres mailowy: foto@cumulusy.pl w terminie od 1 grudnia 2022 do 5 stycznia 2023 podając w treści wiadomości swój numer telefonu do kontaktu.

Organizatorzy wierzą, że wsparcie zarówno nowych, jak i naszych dotychczasowych partnerów, patronów, sponsorów oraz sprzymierzeńców pozwoli pokonać wszelkie trudy organizacyjne i 11 lutego 2023 roku wszyscy spotkają się w hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie na uroczystej gali CUMULUSY 2022, podczas której zostaną uhonorowani i wyróżnieni nie tylko sportowcy, ale też osoby oraz przedstawiciele firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można dalej kultywować i rozwijać.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony