Przejdź do treści
Statuetka „Dumny Weteran 2023” dla PZL Świdnik, fot. swidnik
Źródło artykułu

„Dumny Weteran” dla PZL-Świdnik

XXXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, podczas którego świdnicki zakład zaprezentował śmigłowce: AW109 Trekker M oraz AW149 wyprodukowany dla Sił Zbrojnych RP, przeszedł do historii. Wydarzenie było również okazją do nagrodzenia PZL-Świdnik statuetką „Dumny Weteran 2023”.
To niezwykłe wyróżnienie od 2013 roku przyznaje Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Otrzymują je firmy i instytucje, które aktywnie działają na rzecz weteranów misji zagranicznych.

W tym roku organizacja postanowiła uhonorować statuetką zakłady lotnicze ze Świdnika. Z rąk gen. dyw. pil. Dariusza Malinowskiego, zastępcy Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych nagrodę odebrał Jacek Libucha, prezes zarządu PZL-Świdnik.

– PZL został przez nas wyróżniony za stałe wspieranie naszych celów statutowych, czyli wielokrotne i systematyczne przekazywanie środków, które pozwalają na organizowanie rehabilitacyjnych turnusów wakacyjnych i  programów pomocowych dla poszkodowanych weteranów. Rolą naszego stowarzyszenia jest ciągłe przypominanie środowiskom zbrojeniowym że temat weteranów nie zakończył się wraz zakończeniem misji w Iraku czy Afganistanie, uszczerbki na zdrowiu pozostały, a żołnierze potrzebują stałej pomocy i rehabilitacji – wyjaśnia Michał Blat, sekretarz zarządu głównego Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony