Deklaracja w sprawie kultury bezpieczeństwa w lotnictwie

Deklaracja w sprawie kultury bezpieczeństwa w lotnictwie

W dniach 24-25 kwietnia 2019 roku na Uczelni Łazarskiego w Warszawie (ul. Świeradowska 43) odbędzie się coroczna Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym. Wydarzenie ma charakter otwarty. Podczas pierwszego dnia konferencji tj. 24 kwietnia br. będzie można również przystąpić do grona Sygnatariuszy „Deklaracji w sprawie kultury bezpieczeństwa w lotnictwie”.

Budowanie świadomej kultury bezpieczeństwa w organizacjach lotniczych jest istotnym elementem skutecznego systemu zarządzania bezpieczeństwem. Idea kultury sprawiedliwego traktowania (Just Culture) powinna być świadomie stosowana przez wszystkie podmioty lotnicze, zarówno działające na rynku organizacje lotnicze i stowarzyszenia, jak również przez instytucje i organy państwowe je nadzorujące. Deklarowanie stosowania przez najwyższe kierownictwo organizacji świadomej kultury bezpieczeństwa jest wzorem postępowania dla całego zespołu pracowników, dając tym samym możliwość identyfikowania i poprawy niedoskonałości sytemu wewnątrz organizacji.

Zgłoszenia do przystąpienia do grona Sygnatariuszy Deklaracji ULC prosi przesyłać do dnia 18 kwietnia br. na adres: konferencja_bl@ulc.gov.pl

Do pobrania:
•  Treść deklaracji
• 
Oświadczenie
•  Program konferencji

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus