Przejdź do treści
8 marca Quiz na dzień Kobiet
Źródło artykułu

Quiz na Dzień Kobiet z odpowiedziami

Z okazji Dnia Kobiet, życzymy wszystkim uśmiechu, radości i abyście wypełniały spokojem i mądrością brać lotniczą. Oddając Wam uznanie i hołd, chcielibyśmy świętować ósmego marca we wspólnej zabawie, czyli ogólnopolskim teście z wiedzy, o niebanalnych osiągnięciach kobiet w lotnictwie.

Przygotowaliśmy dla Was okazjonalny quiz. Kilka króciutkich pytań, ma zobrazować kobiecy wkład w rozwój branży lotniczej, przy jednoczesnym sprawdzeniu naszej wiedzy o ich roli w historii i teraźniejszości. 

Wiemy, że wśród wielu osób pokutuje opinia, że Dzień Kobiet nie przystaje do obecnych czasów. Szanujemy ten pogląd, jednak ponad wszystko naszym zamiarem jest wspieranie i pokreślenie roli kobiet w branży lotniczej i ich rosnącego znaczenia. No bo z kobietami, jest po prostu piękniej i przyjemniej!

Pytania chyba nie są łatwe, za to sprawią sporo frajdy. Tym razem nie proponujemy nagród. W zamian zrobimy statystykę pytań na które odpowiedzieliście najlepiej, a które sprawiły najwięcej kłopotów.

8 marcowy wybiórczy quiz wraz z odpowiedziami. Dziękujemy za wspólną zabawę! Komentowanie już włączyliśmy.

Z zawodu pielęgniarka jako pierwsza stewardesa w historii obsługiwała przez 20 godzin 14-tu pasażerów trójsilnikowego Boeinga 80A w locie z Oakland do Chicago, mowa o:

Henrike Scherz-Kubis
Ellen Church
Ruth Carol Taylor

Jako druga kobieta na świecie i jednocześnie pierwsza w Polsce otrzymała nadany przez FAI medal Lilienthala, cztery lata wcześniej została wyróżniona medalem Tańskiego, mowa o:

Pelagii Majewskiej
Adeli Dankowskiej
Lucynie Krzywonos

Majowego poranka 1932 roku pewna 34 letnia pilotka z egzemplarzem Telegraph-Journal wystartowała z Harbour Grace by po 14 godzinach i 56 minutach wylądować na irlandzkim pastwisku w okolicach Culmore, tym samym została pierwszą kobietą, która przeleciała samotnie nad Atlantykiem, mowa o:

Betty Miller
Harriet Quimby
Amelii Earhart

Szkocki pilot Jim Mollison w 1932 roku przeleciał lekkim samolotem De Havilland Puss Moth samotnie nad Atlantykiem w trudniejszym zachodnim kierunku. Pewnego dnia zaledwie po 8 godzinach znajomości w trakcie wspólnego lotu oświadczył się znanej pilotce, która jako pierwsza kobieta podjęła się przelotu z Wielkiej Brytanii do Australii oraz zdobyła uprawnienia mechanika lotniczego, mowa o:

Jean Batten
Nancy Bird Walton
Amy Johnson

Pomimo przedwczesnego przymusowego lądowania na wyspie u wybrzeży Nowej Szkocji z uwagi na oblodzenie odpowietrzenia zbiorników paliwa została pierwszą kobietą, która przeleciała samotnie przez Atlantyk ze wschodu na zachód, mowa o:

Bessie Coleman
Beryl Markham
Maude Bonney

Po 29 dniach i 20 międzylądowaniach 17 kwietnia 1964 roku została pierwszą kobietą, która w Cessnie 180 samotnie wykonała lot dookoła świata, mowa o:

Geraldine Mock
Joan Merriam Smith
Zara Rutherford

8 marca 1910 roku aeroklub francuski wydał licencję numer 36. Była to pierwsza na świecie licencja pilota wydana kobiecie, mowa o:

Melli Beese
Thérèse Peltier 
Raymonde de Laroche


W 2015 r. otrzymała nagrodę Iternational Women of Courage Award. Była pierwszą kobietą pełniącą służbę pilota wojskowego w Afganistanie, mowa o:

Niloofar Rahmani
Sharifah Czarena
Sarah Hameed Ahmed

Jako pierwsza Polka wykonała skok ze spadochronem, mowa o:

Janinie Lewandowskiej
Jadwidze Piłsudskiej-Jaraczewskiej
Janinie Mey

W trakcie zawodów w Austrii została wessana w chmurę burzową i straciła przytomność. W trakcie tego lotu na paralotni uzyskała wysokość 9946 m co stanowi największą wysokość lotu jak i największe przewyższenie – choć nie jest to rekord oficjalnie uznany, mowa o:

Klaudi Bułgakow
Ewie Wiśniewskiej-Cieślewicz
Dominice Kasieczko

W latach II wojny światowej była działaczką podziemia i redaktorką konspiracyjnego czasopisma młodzieży lotniczej „Wzlot”. Współzałożycielka konspiracyjnego wydawnictwa „Załoga”, którego nakładem w okupowanej Polsce wydano m.in. „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera, mowa o:

Stefani Wojtulanis
Annie Leskiej
Marii Kann

Została pierwszą kobietą szefującą komisji śmigłowcowej FAI, mowa o:

Serafinie Ogończyk-Mąkowskiej
Jennifer Murray
Teresie Ćwik-Maszczyńskiej

Jest pierwszą nieposiadającą kończyn górnych osobą na świecie, która uzyskała licencję pilota, mowa o:

Evelyn Bryan Johnson
Jessica Cox
Angela Masson
 

Komunikat


Sorry… This form is closed to new submissions.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony