Przejdź do treści
Port Lotniczy Bydgoszcz (fot. plb.pl)
Źródło artykułu

Bydgoskie lotnisko czeka na powrót samolotów

Od 15 marca wstrzymano ruch lotniczy w Polsce. Regionalny port obsługuje samoloty wojskowe i rejsy specjalne. Marzec ze spadkiem liczby pasażerów.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów o wprowadzeniu ograniczeń w ruchu lotniczym, od dnia 15.03.2020 rejsy pasażerskie nie są realizowane. Port, jako lotnisko użytku publicznego, cały czas zapewnia jednak obsługę operacji wykonywanych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, statki powietrzne o statusie państwowym, w tym wojskowe, czy też samoloty remontowane przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy. Lotnisko jest również w stałym kontakcie z przewoźnikami i touroperatorami.

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących planowanego terminu przywrócenia połączeń i widzimy, że nasi pasażerowie, jak i my, czekają na ten dzień – mówi Daniel Mackiewicz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Przewoźnicy na bieżąco reagują na zmieniającą się sytuację i na chwilę obecną PLL LOT wstrzymał rejsy do 19 kwietnia, Ryanair do końca kwietnia, zaś Lufthansa do 3 maja. Informacje dotyczące lotów udostępniamy i aktualizujemy na naszej stronie i profilu Facebook, w przypadku indywidualnych pytań zapraszamy również do kontaktu z nami online.

Port lotniczy podsumował również wyniki ruchowe za marzec. Zrealizowane zostały 524 operacje lotnicze, z których skorzystało 11 530 podróżnych, czyli o 61% mniej niż w marcu 2019. Od początku roku do 14 marca lotnisko odprawiło 72085 pasażerów, czyli o 7,8% więcej rok do roku. Pandemia zatrzymała trwający od ponad 2 lat wzrostowy trend na bydgoskim lotnisku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony