Bezpieczeństwo startów i lądowań podczas VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

25-28 sierpnia 2012 r. odbędzie się Światowy Zjazd Lotników Polskich organizowany przez Dowództwo Sił Powietrznych z okazji Święta Lotnictwa. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął patronatem honorowym to wydarzenie.

W spotkaniu lotniczych pokoleń weźmie udział 300 weteranów i seniorów lotnictwa polskiego, którzy wspólnie z lotnikami Sił Powietrznych obchodzić będą swoje święto.
Podczas tego kilkudniowego spotkania goście odwiedzą „Szkołę Orląt” w Dęblinie oraz tamtejsze Muzeum Sił Powietrznych, złożą wiązanki na grobach lotników (w tym tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej) na Powązkach cywilnych i wojskowych.

W poniedziałek 27 sierpnia w południe Prezydent RP przyjmie uczestników zjazdu w Pałacu Prezydenckim, a szczególnie zasłużonym wręczy awanse generalskie i ordery. Tego dnia wieczorem na Polach Mokotowskich (pierwszym lotnisku Warszawy) odbędzie się apel poległych.

28 sierpnia w południe na Polach Mokotowskich przed Pomnikiem Lotników Polskich poległych w latach 1939-1945 odbędą się uroczystości, połączone z defiladą lotniczą nad stolicą. Od strony Piaseczna w kierunku Żoliborza w godzinach 12.00-12.05 lub 13.30-13.35 (stosownie do warunków atmosferycznych) przelecą na wysokości 300-400 metrów cztery groty złożone z sześciu odrzutowców każdy: TS-11 Iskra, MiG-29, Su-22 i F-16.

Szefostwo Służby Ruchu Lotniczego SZ RP poczyniło stosowne ustalenia z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, aby zagwarantować bezpieczeństwo startów i lądowań na lotnisku Okęcie.


Czytaj również:
VI Światowy Zjazd Lotników Polskich już za 10 dni - obejrzyj spot

Konferencja prasowa z okazji VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich i Święta Lotnictwa Polskiego

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus

Komentarze

Niektórzy to mają parcie na media i lubią podnosić swoją wartość ponad wyżyny. Tylko po co? Pewnie już od roku spotykają się i uzgadniają. Zapewne nalot zewsząd będzie większy jak na Euro. A tak naprawdę to nawet nikt tego nie zauważy jak było w przypadku spodziewanego megaruchu w trakcie Mistrzostw.

...a jakież to szczególne uzgodnienia trzeba poczyniać do bezpieczeństwa startów i lądowań na Chopina...toż inne moga byc mniej "bezpieczne" ? chyba komus coś się źle to napisało albo ...

pzdr