Balon Widokowy w Krakowie wrócił nad Wisłę

Balon widokowy nad Krakowem (fot. balonwidokowy.pl)

Urząd Miasta Kraków poinformował, że charakterystyczny element nadwiślańskiej panoramy tego miasta – biały balon widokowy – wrócił na bulwar Wołyński.

We wtorek wieczorem, 11 sierpnia, czterdziestu ochotników wzięło udział w reinflacji, czyli ponownym napełnieniu helem nowej powłoki balonu.

Przypomnijmy, że 13 czerwca br. balon widokowy rozpoczął loty z pasażerami o godzinie 10:19, które zostały wstrzymane o godz. 12:28 z powodu wzrastającego wiatru uniemożliwiającego bezpieczne wykonywanie lotów. Balon został zabezpieczony. Silne porywy wiatru, powyżej 33 m/s, spowodowały gwałtowne wychylenia balonu o dużej amplitudzie. W wyniku tej czerwcowej wichury nastąpiło rozcięcie powłoki balonu przez kontakt ze stojącą w pobliżu lądowiska latarnią.

Balon Widokowy w Krakowie to wspaniały punkt obserwacyjny. W czasie lotu zabiera na pokład gondoli jednocześnie do 30 osób wraz z pilotem. W czasie standardowych lotów unosi się na wysokość ok. 150 m (maksymalny pułap gondoli to 275 m).

Ze względu na fakt, iż zabudowa starego miasta Krakowa i Kazimierza została wpisana na listę Zabytków Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, powstanie typowych punktów widokowych nie jest możliwe. Dlatego balon jest jedyną opcją, pozwalającą podziwiać miasto królów z lotu ptaka.

Poniżej film z ponownego napełnienia helem nowej powłoki balonu widokowego w Krakowie.

Źródło: UM Kraków
comments powered by Disqus