Przejdź do treści
Aviation Expo 2020 (fot. targikielce.pl)
Źródło artykułu

AVIATION EXPO wystartowało

Targi Lotnicze Aviation Expo rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. Wydarzenie dedykowane branży lotniczej to połączenie ciekawych ekspozycji, podniebnych debiutów, innowacyjnych technologii i branżowych konferencji. Targi potrwają do niedzieli, 20 września.

Uroczystego otwarcia targów dokonał Wiceprezydent Kielc Marcin Różycki. Podkreślił, jak duże znaczenie dla gospodarki kraju ma, obok branży technologicznej, lotnicza. – Cieszę się, że możemy gościć Państwa w naszym mieście i mam nadzieję, że pobyt u nas zaowocuje w wiele ciekawych kontaktów – dodał Prezydent.

Bożena Staniak, Wiceprezes Targów Kielce przybliżyła gościom program wystawy, a także jej najciekawsze ekspozycje, w tym mający swoją światową premierę na targach AVIATION samolot firmy EKOLOT. – Jest nam niezmiernie miło, że wśród nas są przedstawiciele największych graczy polskiego przemysłu lotniczego, zarówno tego ultralekkiego, jak i tego w największym wydaniu – podkreśliła Bożena Staniak. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wśród partnerów merytorycznych wydarzenia znalazły się takie firmy jak Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Hertz Systems, Polskie Linie Lotnicze LOT, LOTOS AirBP, Lot FLight Academy, Welcome Airport Services,  Leonardo, Polska Grupa Zbrojeniowa,  FLytech, Cervi RObotics i Wieczorek Flying Tream.

Do udziału w konferencjach organizowanych podczas dwóch dni targów AVIATION Expo zachęcała Joanna Wieczorek – eksperta prawa lotniczego z  kancelarii DENTONS. – Pandemia pokazała, że branża lotnicza potrafi reagować na kryzys, zmieniać się i dostosowywać do sytuacji. Dobrym przykładem będzie chociażby nasz krajowy przewoźnik LOT, który w tym czasie stawia na CARGO. Dużo firm inwestuje także w szkolenia, co widać po zroście zakupów symulatorów – o tym także porozmawiamy z naszymi prelegentami. – tymi słowami zaprosiła na konferencję Joanna Wieczorek.

Latać każdy może!

Targi Lotnicze AVIATION Expo to doskonała okazja nie tylko na obejrzenie najnowszych samolotów lekkich i ultralekkich, ale także możliwość rozmowy z pilotami statków powietrznych. A Ci przekonują: latać każdy może!

Polacy coraz częściej decydują się na alternatywne sposoby transportu. Wielu z nas przesiadło się na rowery, część korzysta z elektrycznych hulajnóg. A czemu nie do pracy nie latać samolotem?

Wystawca targów AVIATION Expo, właściciel firmy EKOLOT, Henryk Słowik, przekonuje, że latanie jest dla każdego. – Wystarczy zdobyć „samolotowe prawo jazdy”: wylatać 25 godzin i już możemy siąść za stery takiego ultralekkiego samolotu jednoosobowego – podkreśla pilot i dodaje, że prowadzenie statku powietrznego jest niczym jazda na rowerze – jeśli dajemy radę z kierownicą, damy radę ze sterami.

Wielu osobom wydaje się, że samoloty to luksusowe hobby czy ekstrawagancki sposób na przemieszczanie się. Tymczasem koszty zakupu i eksploatacji można porównać do tych samochodowych – Przegląd samolotu to około 800 zł rocznie, a koszty paliwa zależą od modelu. Nasze samoloty spalają średnio 7 do 10 litrów na 100 kilometrów, a tankujemy zwykłe paliwo samochodowe. – podkreśla Henryk Słowik. Ceny samolotów zaczynają się od 65 tysięcy euro.

Część naszych klientów decyduje się na zakupów z rodzinom czy przyjaciółmi – dodaje właściciel firmy EKOLOT.

Warto podkreślić, że większość lekkich samolotów nie potrzebuje specjalnej infrastruktury – wystarczy łąka lub kawałek wolnej przestrzeni i samolot wyląduje bez większych problemów. Również zasięg wielu statków jest imponujący – potrafią przelecieć nawet do 1500 kilometrów! – Pracujemy nad dodatkowymi ułatwieniami dla osób, które chcą trzymać samoloty w domach. Nasz najnowszy model to hybryda, którą można „rozłożyć” i przechowywać w przydomowym garażu.

Podczas targów AVIATION Expo można przekonać się, że latać każdy może i to nie tylko w roli pasażera! Sprawdźcie sami!

Podniebne targi i konferencje trwać będą do 20 września. Wszystkich fanów skrzydlatych przygód zapraszamy do Targów Kielce.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony