Air-Show w Świdniku w czerwcu 2016 roku

Samolot TS-11 Iskra (fot. aerofestival.pl)

Jak poinformował Urząd Miasta Świdnik, na początku grudnia Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika, spotkał się z przedstawicielami środowiska lotniczego. Tematem spotkania był pomysł zorganizowania w Świdniku pokazów lotniczych.

W rozmowach uczestniczył Jan Kidaj, prezes Aeroklubu Świdnickiego, Piotr Maciejewski, prezes Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła oraz Bartłomiej Pejo z Biura Obsługi Inwestora UM.

Członkowie Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła, w ubiegłym roku uratowali przed złomowaniem Iskrę TS-11. Maszyna wyprodukowana 40 lat temu, w zakładach w Mielcu w powietrzu spędziła ponad 3000 godzin, wykonując 6100 startów i lądowań. Teraz pasjonaci chcieliby zorganizować widowisko dla 30 tys. osób.

Biorąc pod uwagę tradycje lotnicze Świdnika, obecne możliwości Portu Lotniczego, a także fakt, iż w naszym mieście stacjonuje już pierwsza maszyna tego typu, z przyjemnością obejmę patronatem pokazy lotnicze oraz na miarę możliwości postaramy się pomóc w organizacji Air-Show w Świdniku – mówi burmistrz W. Jakson.

Według wstępnych założeń jednodniowe pokazy miałyby odbyć się w trzeci weekend czerwca. Jak zauważa burmistrz, podniebne akrobacje mogłyby być doskonałym uzupełnieniem Dni Świdnika.

Źródło: swidnik.pl
comments powered by Disqus