Przejdź do treści
Źródło artykułu

Timelapse "do teraz", czyli trend pogodowy na wszystkich kamerach lotniskowych

Z prognozowaniem lokalnej pogody, jest teoretycznie dość łatwo. Mamy tylko trzy opcje:

  1. Pogoda poprawia się
  2. Pogoda pogarsza się
  3. Pogoda nie zmienia się

Na lotniskach z osłoną meteorologiczną, dysponujemy TAFami i z nich dowiadujemy się o trendach pogodowych. Na pozostałych, jedyne wyjście to telefon do przyjaciela, lub... timelapse z funkcją do "teraz".

Kliknij: aero.webcam

Jesteśmy po półrocznej fazie testów, zakończonych sukcesem. Od dzisiaj każda kamera w serwisie aero.webcam została wyposażona w timelapsa, z funkcją zobrazowania w formie timelapsa „do teraz”. Oznacza to, że w dowolnym momencie możecie na zdjęciu z aktualnego zdjęcia kamery kliknąć guzik „Play” i zobaczycie, jak zmieniała się pogoda od północy do „teraz”. 

Dzięki tej funkcji, można dość jednoznacznie określić trend pogodowy. Ale! Jak zwykle jest, haczyk. Pamiętajcie, że pogoda może się na chwile poprawić a potem znowu pogorszyć lub na odwrót. Tak więc ewentualną interpretację widoku z kamery, ZAWSZE traktujcie w kontekście innych dostępnych danych i prognoz (zobrazowań radarowych, Significantów, opinii meteorologów, itd. itd…).

Apel! Jeśli chciałbyś/chiałabyś dołączyć kamerę ze swojego lotniska/lądowiska, prosimy o linka do niej na adres: lotniska@dlapilota.pl. Usługa, 100% bezpłatna.

A, i wiemy, że niektóre kamery nie działają. Robimy co się da, aby ja aktywować.

 


 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony