Przejdź do treści
95 lat WKS "Wawel"

95 lat WKS "Wawel"

W dniu 11 października odbyły się uroczystości i imprezy towarzyszące związane z obchodami 95-lecia Wojskowego Klubu Sportowego "Wawel". Z tej okazji, na terenie Klubu od godziny 10.00 do 14.00 trwał piknik sportowy. Oficjalne obchody rozpoczęły się o godzinie 11.00 złożeniem kwiatów przy tablicach pamiątkowych byłych Prezesów Klubu, a sama uroczystość jubileuszowa miała miejsce od godziny 16.30 na hali sportowej "Wawelu".

W ramach uroczystości, w kolejnych wystąpieniach podsumowano działalność sportową i organizacyjną za okres ostatnich pięciu lat. Czołowi zawodnicy każdej z sekcji zostali uhonorowani nagrodami. Z sekcji spadochronowej nagrodą rzeczową wyróżniony został tegoroczny zdobywca złotego medalu na zawodach Spadochronowego Pucharu Świata w Peiting - Rafał Zgierski. Nagrodę wręczał w imieniu fundatora - Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - Wiceprezes Jerzy Kotala.

Docenieniem sportu spadochronowego było uhonorowanie przez Ministra Sportu i Turystyki całego kierownictwa sekcji brązową odznaką "Za Zasługi dla Sportu". Odznaczeni zostali: prezes sekcji - generał Mieczysław Bieniek, kierownik sekcj - Artur Gosiewski, trener sekcji - Tadeusz Matejek.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony