Przejdź do treści
Źródło artykułu

77 lat temu powstał Aeroklub Białostocki

W niedzielę minęło 77 lat od powstania Aeroklubu Białostockiego. Został on utworzony 14 maja 1946 roku w Białymstoku. Bazą aeroklubu jest lotnisko Białystok-Krywlany, położone około 5 kilometrów na południowy wschód od centrum Białegostoku.

Powojenne lata były trudne, lecz grupa miłośników i pasjonatów lotnictwa, nie ustawała w swych działaniach, aby móc zdobywać przestworza. Ich dzieło nie legło w gruzach lecz rozwijało się dzięki wysiłkowi i staraniom Członków i sympatyków Aeroklubu.

Aeroklub Białostocki zasłużył się polskiemu lotnictwu. Przez kilkadziesiąt lat swojej działalności wytrwale uczył, szkolił i wychowywał młodzież. Wielokrotnie białostoccy lotnicy znajdowali się na listach najlepszych, w kraju i za granicą.

Dziś widzimy rezultaty naszej pracy. Za sterami samolotów komunikacyjnych, wojskowych, wśród elit wojsk desantowych, w najróżniejszych urzędach i organizacjach znajdują swoje miejsce ludzie, którzy wiele lat temu, czy też całkiem niedawno, rozpoczynali swą przygodę z lotnictwem, spadochroniarstwem, modelarstwem właśnie tu, na lotnisku Krywlany – mówią członkowie Zarządu Aeroklubu Białostockiego.

Mimo przeszkód i zawirowań, nadal kontynuujemy tą piękną historię. Działalność Aeroklubu rozwija się, a jako organizacja wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się otoczenia – dodają.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony