271 tysięcy podróżnych w kwietniu na wrocławskim lotnisku

Port Lotniczy Wrocław - Hala dla odlatujacych (fot. Port Lotniczy Wrocław)

Ponad 271 tysięcy podróżnych skorzystało w kwietniu z usług wrocławskiego lotniska. Na wielu trasach południowych zajętych jest ok. 95% miejsc. Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już prawie milion pasażerów.

W kwietniu z wrocławskiego lotniska skorzystało o 6,4% osób więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najwięcej pasażerów skorzystało z tanich linii, które przewiozły łącznie ponad 190 tysięcy podróżnych. – Uwagę zwraca fakt, że w samolotach na Teneryfę, Maltę, do Lizbony, Rzymu czy Madrytu zajętych było ok. 95% miejsc, a tylko niewiele mniej, ok. 92-93%, na większości pozostałych tras południowych, zwłaszcza do Włoch i Hiszpanii. Pod tym względem te kierunki już biją rekordy, a przecież sezon letni dopiero się rozpoczął – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wielką popularnością cieszą się też zarówno połączenia na Wyspy Brytyjskie, do miast ukraińskich i gruzińskiego Kutaisi, jak również do Paryża Beauvais czy Eindhoven. Stabilnie rozwija się również segment sieciowych połączeń międzynarodowych – w kwietniu przewoźnicy odnotowali wzrost o niemal 9%. Pod względem liczby pasażerów na czele znajdują się tu tradycyjnie Frankfurt i Monachium (obie trasy są obsługiwane przez Lufthansę). Dużą popularnością cieszy się połączenie na główne lotnisko Paryża, uruchomione przez linie Air France w maju ubiegłego roku.

Coraz bardziej rozkręca się także letni sezon wyjazdów z biurami podróży. W kwietniu z ich oferty skorzystało prawie 18% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Dużą popularnością cieszą się w tym roku kierunki tureckie, ale też greckie, hiszpańskie czy bułgarskie. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve. To najbardziej na południe położony region Portugalii – niezwykle malowniczy. Pierwsza wycieczka do Algarve ruszy w czerwcu. Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 960 tys. pasażerów, czyli o 11,9% więcej niż przed rokiem.

Źródło: Port Lotniczy Wrocław
comments powered by Disqus