Przejdź do treści
Latawiec na niebie (fot. Bogdan Wierzba)
Źródło artykułu

25. Latawce na Bemowie

Zapraszamy do udziału w 25. Mistrzostwach Warszawy Młodzików w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych. Zawody odbędą się w sobotę 14 października 2023 r. na lotnisku Bemowo. Organizatorem imprezy jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury.

Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny. Będą to otwarte mistrzostwa Warszawy w kategorii latawców płaskich (FLP) i skrzynkowych (FLS). Zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego, mogą w nich uczestniczyć dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 14 – przy czym bierze się pod uwagę tylko rok urodzenia. W celu popularyzacji latawców wśród najmłodszych, organizator przeprowadzi dodatkową klasyfikację dla zawodników do lat 10.

Warunkiem uczestnictwa (w tym także osób niezrzeszonych) jest zgłoszenie się z latawcem do komisji sędziowskiej w dniu zawodów – o godz. 9:00. Dla zwycięzców indywidualnych przewidziano dyplomy, puchary i nagrody.

Atrakcje dodatkowe (dla wszystkich zwolenników rekreacji latawcowej – wiek bez ograniczeń):

  • konkurs otwarty OPEN, w którym będzie można startować latawcami dowolnej konstrukcji. Ze względów organizacyjnych, w konkursie OPEN oceniane będą tylko te latawce, które z powodów regulaminowych nie mogły być demonstrowane w żadnej z konkurencji: FLP, FLS i FLA,
  • konkurs latawców akrobacyjnych (FLA),
  • pokazy modeli latających i latawców tkaninowych.

Warto nadmienić, że zawody latawcowe w Polsce, zwane "Świętem Latawca", mają ponad 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego.

Sześć godzin w latawcowym klimacie daje uczestnikom wiele radości i sporo emocji - wszak to poważna walka Młodzików z Warszawy i okolic o tytuły mistrzowskie! Jednym słowem, to wspaniała impreza rekreacyjna na świeżym powietrzu.

25. Latawce na Bemowie, to świetna okazja, by zabrać dzieci na spacer, na bemowskie lotnisko i popatrzeć z bliska na różnego rodzaju latawce. Osoby w wieku powyżej 14 lat będą mogły wystartować w konkurencji OPEN (latawców o dowolnej konstrukcji) lub FLA (latawców akrobacyjnych). 

Wejście – bramą przy ul. Piastów Śląskich (naprzeciwko ul. Żołnierzy Wyklętych). Wstęp wolny.

Program 25. Mistrzostw Warszawy Młodzików

Wszystkich fanów latawcowej zabawy serdecznie zapraszamy na lotnisko!

Więcej szczegółów o imprezie i formularz zgłoszenia dla uczestników można znaleźć na stronie www.bemowskie.pl/aeromodelklub

Tego samego dnia na bemowskim lotnisku zostaną rozegrane zawody Aircombat ESA – 12. Bitwa o Bemowo. Więcej informacji TUTAJ.

25. Latawce na Bemowie - plakat (fot. Bogdan Wierzba)

(fot. Bogdan Wierzba)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony