Przejdź do treści
20. Memoriał Romana Straburzyńskiego w Turbi - plakat (fot. Komisja Modelarska AP)
Źródło artykułu

20. Memoriał Romana Straburzyńskiego w Turbi

Aeroklub Stalowowolski zaprasza na dwudziestą edycję Ogólnopolskich Zawodów Modeli Swobodnie latających – Memoriał Romana Straburzyńskiego, zaliczane do Pucharu Polski, które odbędą się w dniu 14.05.2022 r. na lotnisku w Turbi.

Zawody zostaną rozegrane według Kodeksu Sportowego F.A.I. oraz obowiązujących zasad i regulaminów rozgrywania zawodów w następujących klasach:
• F1A, F1B, F1C, F1Q, F3K, F1A Std., F1B Std., F1C Std.,
• F1A, F1B, F1P, F1Q – juniorów
Warunkiem udziału w zawodach jest posiadanie aktualnej Licencji Sportowej FAI

Organizator przewiduje rozegranie 5 kolejek lotów we wszystkich kategoriach (nie dotyczy F3K). Rozpoczęcie lotów dogrywokwych uzależnione będzie od panujących warunków atmosferycznych, jednak nie wcześniej niż 1 godzinę od zakończenia rundy zasadniczej.

Opłaty startowe wynnoszą: Junior – 50zł, Senior – 60zł. W przypadku startu zawodnika w więcej niż w jednej kategorii udzielana będzie bonifikata w wysokości 10 zł za każdą dodatkową kategorię.

Zgłoszenie uczestnictwa należy dokonać wyłącznie w formie elektronicznej na stronie www.freeflight-krosno.vxm.pl

Program zawodów w dniu 14.05.2022 r. (sobota):

  • rejestracja zawodników w budynku portu, na lotnisku w Turbi (do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów),
  • 8:00 – pierwsza kolejka lotów,
  • ok. 1 godz. po zakończeniu lotów dogrywkowych odbędzie się zakończenie zawodów i wręczenie nagród dla zwycięzców.

Po ceremonii wręczenia nagród organizatorzy przewidują spotkanie przy grillu podsumowujące 20-lecie Memoriału Romana Straburzyńskiego.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu zawodów.

Więcej informacji w Biuletynie organizacyjnym na stronie: www.freeflight-krosno.vxm.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotniska
W niedzielę, 29 maja 2022 r. o godz. 16:00 na lotnisku w Chrcynnie odbędą się Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych – Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.
lotniska
Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to z całą pewnością najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego, której 59 edycja odbędzie się pod koniec maja br. Jej początek sięga 1929 r., kiedy to w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego,...
lotniska
W dniach od 24 kwietnia do 5 maja br. w Prievidzy (Słowacja) trwała rywalizacja podczas Krajowych Zawodów Szybowcowych "Glide Challenge Cup GSS Prievidza 2022" w klasach: Club, 15m, Combi. Obsada była topowa. Wystarczy powiedzieć że w klasie Combi startowało kilku mistrzów...
lotniska
Aeroklub Gdański zaprasza skoczków spadochronowych do udziału w Zawodach Spadochronowych o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania, które zostaną rozegrane w dniach 29-31 lipca 2022 r. na lotnisku Pruszcz Gdański.

Nasze strony