Przejdź do treści
Źródło artykułu

12. Noc w Instytucie Lotnictwa już w ten piątek

Już w ten piątek (6 października) odbędzie się kolejna edycja niesamowitego wydarzenia – Noc w Instytucie Lotnictwa – nocnej imprezy adresowanej do wszystkich pasjonatów lotnictwa i kosmosu.

"Noc w Instytucie Lotnictwa" to największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Zapraszamy wszystkich wielbicieli lotnictwa, kosmosu, nauki, techniki, oraz tych którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny.

W programie m.in. wystawy maszyn latających, zwiedzanie laboratoriów, spotkania z naukowcami oraz wiele innych atrakcji. Noc w Instytucie Lotnictwa to także spotkania z ciekawymi ludźmi podczas wykładów, których tematem będą m.in.:

  • "Jak przeleciałem śmigłowcem przez Atlantyk - opowieść o samodzielnym przelocie śmigłowcem Robinson R44 z USA do Polski", prowadzący: Piotr Wilk - pilot instruktor samolotowy i śmigłowcowy (Fundacja Aviatornia),
  • "Początki szybownictwa na Sądecczyźnie wraz z projekcją historycznego filmu pt. „Szybowiec szkolny w budowie i w locie”, prowadzący: Tomasz Kosecki, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego (Muzeum Lotnictwa Polskiego),
  • "O szybownictwie i lotnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem roli i osiągnięć kobiet", prowadzący: Marta Biała – szybowniczka, Aeroklub Ostrowski (Fundacja Aviatornia),
  • "Od marzenia, czyli jak zacząć latać śmigłowcem na pokazach lotniczych", prowadzący: Dawid Walas, Maciej Dominak (Heli Solution).

Na pasjonatów lotnictwa będzie czekało 136 stoisk z atrakcjami. Na stoisku nr 117 studenci z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej przybliżą zwiedzającym swoją ofertę dydaktyczną, a także zaprezentują i opowiedzą o 2 dronach zbudowanych przez naukowców PW:

PW-ZOOM - to bezzałogowy statek powietrzny przeznaczony do monitorowania fauny antarktycznej oraz liczebności ssaków i ptaków morskich np. pingwinów. Konstrukcja cechuje się dużą odpornością na ekstremalne warunki pogodowe Arktyki, w tym na gwałtowne zmiany pogody oraz porywy wiatru.

PW-ZOOM (fot. Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej)

Platforma bezzałogowa NORD (na zdjęciu głównym) – Numerical Optimization Results Demonstrator powstała jako obiekt badawczy, który prezentuje charakterystyki stateczności i sterowania uzyskane w wyniku optymalizacji numerycznej. Platforma bezzałogowa może służyć do misji rozpoznania z możliwością zebrania danych wysokiej jakości ze względu na możliwość podjęcia aparatury pomiarowej o znacznej masie. Dzięki układowi latającego skrzydła, małemu przekrojowi czołowemu i strukturze kompozytowej samolot ma potencjalnie obniżone echo radarowe i wykrywalność.

To oczywiście jedna z mnóstwa atrakcji. Zapraszamy Was również do odwiedzenia wszystkich stoisk. Aby ułatwić wam zaplanowanie wizyty podczas tego wydarzenia organizatorzy przygotowali mapę, którą znajdziecie TUTAJ.

Pamiętajcie również o bezpłatnej rejestracji! Formularz znajdziecie na naszej stronie: www.nocwinstytucielotnictwa.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony