Przejdź do treści
Źródło artykułu

10. Międzynarodowy Piknik Modelarski Żar 2010

Organizatorzy zapraszają wszystkich modelarzy latających RC, oraz wszystkich zainteresowanych, do wzięcia udziału w kolejnym, tym razem dziesiątym jubileuszowym Międzynarodowym Pikniku Modelarskim organizowanym na lotnisku Górskiej Szkoły Szybowcowej "Żar". Już od lat Pikniki te są największymi spotkaniami modelarskimi w Polsce.

Przepiękne lotnisko gościnnej Szkoły Szybowcowej, znakomita baza noclegowa i techniczna, piękno okolicy - wszystko to predestynuje wręcz to miejsce do takiego celu.

Wielu uczestników przyjeżdża na Piknik już od lat wcześniej i z rodzinami, traktując Piknik jako część dłuższego urlopu. Przed Piknikiem można polatać szybowcem czy kąpać się w wielu okolicznych jeziorach. Dla zwolenników latania modelami na zboczach jest w okolicy wiele miejsc pasujących przy każdym możliwym kierunku wiatru. Niedaleko jest też do Krakowa (wspaniałe Muzeum Lotnictwa), a i godna zwiedzenia Kopalnia Soli w Wieliczce jest też w zasięgu jednodniowego wypadu. Powyższe tyczy się także Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Program

Piknik odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę – od 16 do 18 lipca 2010r. Można przenocować w hotelu Szkoły Szybowcowej lub we własnych namiotach, przyczepach czy samochodach campingowych. W razie gdybyśmy potrzebowali więcej miejsc niż jest w stanie je zapewnić hotel, istnieje w okolicy możliwość wynajmu kwater prywatnych. Wyżywienie jest możliwe w restauracji hotelu. Także w Międzybrodziu Żywieckim i okolicy znajdują się sklepy i restauracje.

Lotnisko jest zarezerwowane dla modelarzy od piątku rana do niedzieli. Loty modelami poza tym terminem są możliwe po uzgodnieniu z kierownikiem lotów. W sobotę i niedzielę odbędą się również pokazy lotów modelami, w których może wziąć udział każdy z uczestników Pikniku po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownikiem lotów.

Wszyscy, którzy chcą zaprezentować swój model w pokazach, prosimy o wypełnienie formularza. W pokazach mogą brać udział ciekawsze modele lub modelarze którzy pokażą jakiś interesujący program (np. akrobacja, kombat i inne). Formularze będą dostępne na miejscu. Modele wieczorem nie muszą być demontowane, gdyż będzie możliwość bezpiecznego ich przechowania w zamkniętym hangarze. W sobotę i niedzielę przewidziane są bardzo atrakcyjne pokazy lotnicze i modelarskie!

Pokazy modelarskie

Swój przyjazd oprócz pojedynczo zgłoszonych pilotów zapowiedziały m.in. dwie duże grupy modelarskie z Czech: "Great War Flying Circus" z ok. 12 pilotami (grupa została za swój pokaz uhonorowana pucharem Best of Show na renomowanym pokazie modelarskim w Lehrte (D) w ubiegłym roku!), dużymi modelami z I Wojny i pokazami z efektami pirotechnicznymi.

Druga równie liczna grupa, to: Výzkumný ústav Vala ského letectva dzielnie broniąca przed "wrogiem" gorzelni śliwowicy. Pokazy te odbędą się w sobotę o godzinie 12:00 i 16:00, a także w niedzielę o godzinie 11:00 i 15:00.

Koszt uczestnictwa wynosi 50,00 PLN; osoby towarzyszące 20,00 PLN

Jak i w ubiegłych latach w sobotni wieczór zaplanowano "Bal Pilotów" przy muzyce na żywo.

Rezerwacji noclegów należy dokonywać na własną rękę. Opłata startowa będzie uiszczana na miejscu.

Więcej informacji o noclegu i na temat wymogów znajduje się na stronie zar.piotrp.de.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony