PAŻP gospodarzem Forum Użytkowników ATM w 2017 roku

Drugie Międzynarodowe Forum Użytkowników ATM Frequentis

Pod koniec kwietnia br, w Dubrowniku odbyło się Drugie Międzynarodowe Forum Użytkowników ATM Frequentis. W trzydniowym spotkaniu w Chorwacji wzięło udział ponad 60 przedstawicieli z 25 europejskich agencji ruchu lotniczego. Następna edycja spotkania odbędzie się w Krakowie we wrześniu 2017 roku.

W trakcie sesji odbyły się panele dyskusyjne pod przewodnimi hasłami „Nawigacja w Czasach Turbulencji” - poświęcone zmianom w organizacji i administracji służb żeglugi powietrznej w perspektywie roku 2020 oraz „Cyber Security” - szczególnie ważny i wciąż rozwojowy temat bezpieczeństwa informatycznego w systemach zarządzania ruchem lotniczym. Uczestnicy forum wymienili się doświadczeniami z codziennej pracy służb operacyjnych i technicznych, omówili i przedyskutowali szereg bieżących i perspektywicznych działań zarówno samych agencji ruchu lotniczego jak również przemysłu reprezentowanego przez firmę Frequentis, jej produkty, usługi, strategię rozwoju i projekty.

Sukcesem dla PAŻP zakończyła się sesja zamykająca, podczas której uczestnicy forum potwierdzili swój udział w kolejnej edycji oraz zaakceptowali Polską Agencję Żeglugi Powietrznej jako organizatora kolejnego spotkania. Jest to duże wyróżnienie dla naszej firmy wśród wszystkich obecnych na spotkaniu reprezentantów europejskich agencji ruchu lotniczego. Spotkanie zostało zaplanowane na wrzesień 2017 r. w Krakowie.

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus