Przygotowania studentów PW do prestiżowych zawodów lotniczych w USA

Przygotowania studentów PW do prestiżowych zawodów lotniczych w USA (fot. SMKN SAE AeroDesign PW)

Studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, przygotowują się do startu w międzynarodowych zawodach samolotów bezzałogowych SAE AeroDesign WEST 2016. Zawody odbędą się w dniach 22-24.04.2016 r. w Van Nuys w Kaliforni (USA).

Konkurs ten dedykowany jest studentom kierunków lotniczych. Rywalizacja polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu jak najlżejszych samolotów bezzałogowych, które przy swojej małej masie mogą transportować jak największy ciężar. W swoich projektach studenci muszą zastosować kilka parametrów technologicznych, czy geometrycznych, zawartych w regulaminie zawodów.

W zawodach konkurują drużyny z całego świata: z USA, Kanady, Brazylii, Chin, Polski, Indii i innych – łącznie 75 drużyn. Drużyny mogą zbudować 3 rodzaje samolotów. Koło Naukowe SAE AeroDesign z Politechniki Warszawskiej rywalizować będzie we wszystkich trzech kategoriach:
• Micro,
• Regular oraz
• Advanced.

Jury oceniać będzie przede wszystkim proces projektowania, prezentację techniczną oraz zdolności lotne maszyny.

Studenci z Politechniki Warszawskiej stawali na podium w tym konkursie aż 8 razy w klasyfikacji generalnej, z czego 6 razy na najwyższym jego stopniu, m.in. w 2015 roku.

Projekt jest wspierany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu "Najlepsi z Najlepszych".

Szczegółowe informacje o zespole oraz zasadach konkursu dostępne są na stronie internetowej SMKN SAE AeroDesign.

Przygotowania i zmagania zespołu w konkursie można śledzić na fanpage'u Koła Naukowego na Facebooku.

Źródło: Politechnika Warszawska
comments powered by Disqus